Параграф 9 гдз 7 клас історія України Сорочинська Гісем 2020

 

§ 9. Культура Русі-України


1. До ІХ-Х ст.


2. За Володимира Великого. Підвищити рівень освіченості серед князівського оточення.


3. У билинах оспівувалися військові перемоги київських князів та їхніх дружин. До найдавніших належить група билин про князя Володимира Красне Сонечко, який разом із богатирями Іллею Муромцем, Альошою Поповичем та Добринею Микитичем захищає Русь від ворогів.


4. Скоморохи – мандрівні середньовічні актори і музиканти на Русі.


6. Мозаїка – зображення або візерунок, зроблений з окремих, щільно припасованих один до одного і закріплених на спеціальному розчині різнокольорових шматочків скла, мармуру, камінців тощо. Фреска – картина, написана фарбами (водяними або на вапняному молоці) на свіжій вогкій штукатурці. Мозаїки і фрески вражають різноманітністю образів Софійського собору. На чільних місцях у храмі були розташовані мозаїки Христа-Пантократора (Вседержителя) і Марії-Оранти (Богоматері-Заступниці).


7. Спочатку ікони завозилися з Візантії та Болгарії, але згодом на Русі сформувалися місцеві традиції іконопису. Руські майстри завжди дотримувалися візантійського канону (твердо встановленого правила, що було зразком) іконопису, який оберігався православною церквою.