Вправа 349 гдз 7 клас українська мова Ворон Солопенко
Вправа 349
І Спишіть, уставляючи пропущені букви. Виділені прийменники розберіть як частину мови.
Засоби пересування становлять важливу складову частину матеріальної культури українців. Українцям здавна були відомі різноманітні засоби пересування по воді. Найдавнішим з–поміж них є пліт, який формували з кількох колод, з’єднуючи їх канатами, гужвою (запареними в гарячій воді стовбурцями молодих дерев). Людей, підводи і різні вантажі перевозили поромами. Існувало багато видів човнів. Залежно від способу виготовлення їх можна поділити на два типи – човни із суцільних колод (дуб, кодлуб) і човни із дощок (байдаки, барки).
Сухопутний транспорт українців поділяють на полозний і колісний. Давнішим за походженням є полозний. Найбільш поширеними були робочі сани, які мав у господарстві практично кожен селянин. Серед літніх засобів пересування основне місце посідав чотириколісний віз. Він слугував задля перевезення снопів, сіна, соломи, збіжжя (З календаря).
По – прийм., непохідн., прост., просторові віднош., з М. в.
З–поміж – прийм., похідн., складн., міжпредметні віднош., з Р. в.
Залежно від – прийм., похідн., складен., вказує на мету, з Р. в.
Задля – прийм., похідн., складн., вказує на мету, з Р. в.
II Уважно розгляньте малюнок. Кого на ньому зображено? Доповніть поданий текст розповіддю про транспорт, який використовували під час таких подорожей. Правильно уживайте прийменники.
Під час подорожей на довгі відстані чотириколісний віз забезпечував комфорт і безпеку. На нього можна було навантажити не лише вантаж, але й необхідні речі для подорожі, включаючи їжу, одяг, і навіть спальні місця для ночівлі в дорозі. Візок тягнули коні або воли, залежно від ваги вантажу і відстані подорожі.
вправи поруч