реклама

Вправа 45 гдз 7 клас українська мова Ворон Солопенко

 

Вправа 45

ІІІ Користуючись поданим планом, підготуйтеся до стислого письмового переказу тексту.
1. Історія кобзарства багата й складна.
2. Кобза – улюблений інструмент українського народу.
3. Розповідь про кобзаря Степана в поемі Т. Шевченка «Невольник».
4. Найбільше народних співців цінували на Січі.
5. Чому твори кобзарів зворушують нас і досі?
Історія кобзарства доволі багата й складна і до сьогодні ще недостатньо вивчена. Назви народних співців–музик походять від назв музичних інструментів, на яких вони грали.
Улюбленим музичним інструментом українського народу вважалася кобза. Попервах на ній грали не лише сліпі люди, як це склалося пізніше. Найдавніша кобза мала тільки три струни. З часом інструмент ускладнювався, кількість струн збільшувалася.
Чудовий образ такого кобзаря створив Тарас Шевченко в поемі «Невольник». Для нас особливо цікава дума головного героя Степана, в якій він розповідає свою історію. Шалена буря прибила козацькі чайки до ворожого берега. Степан потрапив у полон, утікав, але його впіймали й осліпили. Повернувшись із неволі, навчився грати на кобзі–бандурі.
Деякі народні співці мандрували селами, грою та піснями заробляючи на прожиття. Інші приставали до козаків і супроводжу вали їх у походах. Кобзарів тут цінували найбільше.
Кобзарі оспівували те, що хвилювало їх до глибини душі. Тому й нині, через віки, їхні думи та пісні захоплюють і зворушують нас.

вправи поруч