Параграф 81 гдз 7 клас українська мова Авраменко Тищенко
Параграф 81
Вправа 1
Прочитайте сполучники та виконайте завдання.
А. Які сполучники пишемо разом, а які – окремо?
Разом пишемо складні сполучники – зате, щоб, неначе;
окремо пишемо складені – дарма що, до того як, тому що.
Вправа 2
Розгадайте кросворд, уставляючи сполучники, які потрібно писати разом. Обґрунтуйте правопис. Прочитайте назву частини мови.
Вправа 3
Перепишіть речення, знімаючи риску. Поясніть написання.
1. Якби знав, де впаду, то й соломки б підстелив.
2. Як би не тис мороз, а весна буде.
3. Хоч мороз і припікає, зате комарів немає.
4. За що купив – за те й продаю.
5. Треба нахилитися, щоб із криниці води напитися.
6. Що б улітку не вродило, зимою не зашкодить.
Вправа 4
Виконайте завдання в тестовій формі.
1. Разом потрібно писати обидва сполучники у варіанті
А отже/ж, для/того/щоб
Б так/що, тимчасом/як
В а/би, зважаючи/на/те/що
Г не/мов/би/то, ні/би/то
2. Сполучник подано у варіанті
А не була при/тому
Б складно, за/те дієво
В що/б не казали, а ти роби
Г говорити про/те добро
Вправа 5
Напишіть поради щодо догляду за домашнім улюбленцем, використавши подані сполучники. Оформте свою роботу як допис в інстаграмі.
1. Для того, щоб уникнути проблем із здоров’ям домашнього улюбленця, потрібно годувати його спеціальним кормом, який розроблений саме для тварин певного виду, з урахуванням ваги, віку та особливостей фізичного стану.
2. Якщо ви полюбляєте прогулянки на довгі дистанції зі своїм чотирилапим другом, то варто брати із собою плашку з водою та тарілку, що за потреби вгамувати спрагу тварини. Вдома ж вода має бути завжди у відкритому доступі для тварини.
3. Зважаючи на те, що тваринам як і людям потрібно дбати про здоров’я, варто постійно відвідувати ветеринара для профілактичних оглядів, вчасно робити щеплення та виявляти будь-які відхилення і вчасно лікувати.
4. Після того, як ви погуляли із собакою, щоб вона могла справити свої потреби, потрібно зробити вигул не пізніше 6 годин. Цуценят потрібно виводити на прогулянку ще частіше.
5. Щоб вашому домашньому улюбленцю була можливість активно проводити дозвілля, придбайте різноманітні іграшки і використовуйте їх як на відкритому просторі, так і в приміщенні.
6. Попри те, що ви повністю довіряєте своєму дорослому собаці, вигулювати його потрібно на повідку (коли це бійцівська порода собак, то завжди у наморднику), щоб уникнути небезпечних ситуацій.
7. Власникам домашніх улюбленців треба подбати, щоб у доступності для них не було небезпечних речовин та приладів, які можуть травмувати чи зашкодити. Тому-то не можна залишати відкритими або на провітрюванні вікна, коли ідете з дому. Кіт може випасти, видавивши москітну сітку, та травмуватися, застрягши у вікні.
8. Отже, коли ви вирішили завести домашнього улюбленця, маєте розуміти, що домашня тварина – це не просто забавка, а фактично новий член родини, який потребує дбайливого догляду та уваги.
Вправа 7
Перепишіть сполуки слів, знімаючи риску. Складіть речення з трьома з них (на вибір). Запишіть.
Щоб не запізнитися; мовби не чує; хоч би й сніг пішов; попри те що не зустрілися; прочитав, проте не запам'ятав; якщо прийдеш; щоб знати; немовби чари весни; тільки-но прокинулася.
параграфи поруч