реклама

Параграф 1 вправа 5 гдз 7 клас українська мова Голуб Горошкіна

 

§ 1 вправа 5

Виконайте один із варіантів домашнього завдання.
2. Знайдіть у відкритих джерелах інформацію про І. Огієнка. Підготуйте повідомлення про діяльність цієї людини.
Огієнко Іван Іванович – визначний учений, історик, поет, громадсько-політичний і церковний діяч, міністр освіти та ісповідань УНР, митрополит Української автокефальної церкви. Це особистість, яка становить красу нації.
Народився Іван Огієнко (14) 15 січня 1882 року в м. Брусилові на Житомирщині у бідній селянській родині.
Він навчався на історико-філологічному факультеті Київського університету та на Вищих педагогічних курсах у Києві. Потім викладав у Київському комерційному інституті та Київському університеті і там з початком Української революції став першим читати лекції української мовою. Тоді ж він почав перекладати українською Святе Письмо.
І. Огієнко належав до Української партії соціалістів-федералістів і був міністром освіти та міністром віросповідань у кількох урядах Української народної республіки. Він займався українізацією освіти, очолював Комісію з розробки українського правопису, а восени 1918 року став засновником і першим ректором Українського державного університету у Кам’янці-Подільському.
Підготував понад 1000 праць, переклав Біблію українською (рукопис близько 14000 сторінок із примітками). Впроваджував у богослужінні українську мову. Очолював посаду Міністра освіти України.
Влітку 1919 року І. Огієнка призначають міністром віросповідань, але зайнятися виключно проблемами церкви в Україні йому не вдалося. У вересні 1919 року уряд УКР покидає Кам’янець-Подільський, а Огієнко залишається головноуповноваженим УНР на всій вільній Україні. Знаходячись на цій посаді, він організував українське військо, шкільництво, пресу та ін.
У 1920 році емігрував до Польщі, а після другої світової війни до Канади, – де видав близько 50 праць.
Помер Іван Іванович 29 березня 1972 року у 90-річному віці, віддавши все своє життя українській культурі і духовності.
3. Напишіть есе на одну з тем
Що означає поважати мову?
Ми повинні поважати свою мову, мову наших предків, яка є не тільки засобом спілкування, але й носієм нашої ідентичності, спадщини та інтелектуальної розкіші.
По-перше, мова відіграє ключову роль у нашому спілкуванні. Вона дозволяє нам обмінюватися інформацією, виражати свої думки, почуття і бажання. Без мови ми не змогли б вести бесіди, вчитися, співпрацювати та розвивати культуру. Тому поважати мову – це поважати спілкування і розуміння один одного.
По-друге, мова є важливою частиною нашої ідентичності. Вона відображає наше походження, культурні корені, історію. Мова створює зв’язок між поколіннями і зберігає спадщину нашого народу. Поважати мову – це визнавати її як важливий елемент того, хто ми є і де ми знаходимося у світі.
По-третє, мова впливає на наше мислення і сприймання світу. Різні мови мають свої унікальні вирази, метафори та способи вираження думок. Вони можуть впливати на те, як ми сприймаємо та аналізуємо інформацію. Поважати мову – це розуміти, що кожна мова має своє власне багатство та можливість для виразності.
Отже, треба поважати мову, якою ми спілкуємося, виражаємо свою ідентичність, сприймаємо світ. Вона є важливим елементом нашого співжиття. Тому важливо підтримувати, вивчати і просувати свою мову, щоб забезпечити її тривалість і багатство.

параграфи поруч