Параграф 21 вправа 7 гдз 7 клас українська мова Голуб Горошкіна
§ 21 вправа 7
Виконайте один із варіантів домашнього завдання.
2. Підготуйте стисле повідомлення про сім чудес України, використовуючи дієприкметники та прикметники дієприкметникового походження.
Сум чудес України
• Заповідник Кам’янець
Кам’янець-Подільська фортеця у Хмельницькій області розташована на скелі над річкою Смотрич, є найвідомішим туристичним центром. Це велика масштабна споруда, складена із одинадцяти мурованих башт висотою до 22 метрів. Загальна площа замку – 4,5 га. За легендою на території фортеці ж підземний хід, простягнений на 30 км, але не знайдений ще ніким.
• Хотинська фортеця у Чернівецькій області, – історична фортеця, розташована біля міста Хотин на скелі. Ця фортеця, заснована Данилом Галицьким, прославилася великою битвою в 1621 році під керівництвом гетьмана Петра Сагайдачного, коли вдалося зупинити наступ Османської імперії та врятувати Європу.
• Софіївка
Парк «Софіївка» (Черкаська область) – унікальний парк, з ландшафтним дизайном, створений у 19-му столітті за ініціативом графа Потоцького. Дендропарк, прославлений різноманітними пейзажами, статуями, фонтанами, є пам’яткою світового садово-паркового мистецтва кінця 17-го століття. Його площа – 160 га, а в парку росте понад 2000 різних дерев і кущів, завезених із різних куточків світу.
• Софія Київська
Софіївський Собор (м. Київ) – історична православна церква, заснована в 11-му столітті, має унікальну архітектурну та культурну цінність. «Софія Київська» заснована князем Ярославом Мудрим, є пам’яткою архітектури та мистецтва. У стінах цього собору відбулася коронація Володимира Мономаха. На стінах собору збереглися 260 кв. метрів мозаїки та 3000 кв. метрів старовинних фресок.
• Києво-Печерська Лавра
Це монастирський комплекс, який включає давні православні церкви, музеї, печери, з розміщеними у них святинями. Це одна з найвідоміших святинь України. За майже 1000 років існування Лавра пережила нищівні напади і пожежі, але її щоразу рятували та відбудовували. Займає площу понад 23 га. В її складі 144 споруди, серед яких підземні комплекси, храми, старовинні пам’ятки архітектури та музеї.
• Хортиця
Це острів на Дніпрі, прославлений козаками. Про те, що жителі оселилися тут 12 тисяч років тому, розповідають розкопки, знайдені археологами.
Легенда розповідає про князя київського Святослава, загиблого на острові Хортиця у 972 році. У добу козаччини острів відігравав важливу роль, хоча Січі тут ніколи не було. Славиться Хортиця творінням природи «Запорізька миска», розташованим тут та заглибленим у скелю діаметром півтора метра, в якому за легендою козаки варили галушки.
• Херсонес Таврійський
Місто в Севастополі, засноване греками, що проживали на цій землі в 5-му столітті до н. е., було свого часу потужним, торгівельним та політичним центром. У Херсонесі можна побачити руїни давньогрецьких споруд та амфітеатр.
Ці сім чудес України дійсно представляють унікальні історичні та культурні пам’ятки країни, які варто відвідати, щоб пізнати багатогранну спадщину України.
параграфи поруч