Параграф 52 гдз 7 клас українська мова Голуб Горошкіна

 

Параграф 52

Вправа 2
Прочитайте епіграф. Як ви розумієте слова М. Савки? Доберіть означення до слова Україна.
Країн багато на великій карті,
Та серед них – вона, твоя єдина.
Її люби і будь завжди на варті,
Бо це твоя земля, це Україна.
М. Савка
Україна – славна, мила, рідна, вільна, співуча, єдина, любима, моя.

 

Вправа 3
Перепишіть текст, виправивши в ньому помилки. Визначте належність виділених слів до частин мови. Підкресліть прикметники, що мають ступені порівняння. Знайдіть у тексті аргументи для доведення тези «Україна – частина Європи».
Україна – одна з найбільших (прикметн.) країн Європи, мальовничий край, який має славетну історію, унікальну чарівну природу й неповторну культуру.
Місто Київ – це не лише славетна столиця нашої Батьківщини, а й (сполучн.) ключова ланка єднання (імен.) різноманітних історичних епох. Київ відіграв (дієсл.) визначну роль у формуванні слов'янської цивілізації, закладеної ще за часів Київської Русі.
З давніх часів наша (займен.) столиця була економічним і культурним центром у Східній Європі. В XI столітті Київ був найбільшим містом Європи, у 50 разів більшим за Лондон, і в 10 разів більшим за Париж. Місто сягнуло найвищого розквіту за князювання Ярослава Мудрого (1019–1054 pp.). Його доньки стали королевами в різних європейських країнах. Анна стала дружиною французького короля Генріха І. На згадку про це є напис кількома мовами на її пам'ятнику, встановленому неподалік (дієприкметникові звороти) Парижа. Друга дочка Ярослава Мудрого – Єлизавета – була одружена з норвезьким королем Геральдом Суворим, а третя – Анастасія – з угорським королем Андрашем І (з «Великої книги маленьких українців»).

 

Вправа 4
Випишіть словосполучення з прийменниками, визначте вид за будовою. Доберіть до виділених слів усі можливі прийменники. Поставте запитання, відповідь на яке можна знайти в тексті.
Важко перелічити імена всіх тих видатних людей України, які вчилися в Києво-Могилянській академії – справжньому храмі наук. Тут навчалися майже всі майбутні гетьмани України. Зокрема, Іван Виговський, Іван Брюховецький, Петро Дорошенко, Іван Мазепа, Юрій Хмельницький, Іван Скоропадський. Навчався тут і відомий поет-філософ Григорій Сковорода, пам'ятник якому стоїть біля академії.
На навчання сюди їхали з усього слов'янського світу (за М. Слабошпицьким).
В Києво-Могилянській академії – простий прийменник;
на навчання – простий прийменник;
з усього світу – простий прийменник.
Україна (в, до, з, над, понад, для, крім, через, поза);
гетьманом (у, з, без, для, між);
навчання (у, на, крім, під час, для, щодо, після, перед, у зв’язку з, протягом, з допомогою, завдяки, незважаючи на).
• Києво-Могилянська академія була заснована митрополитом Петром Могилою як Києво-Братська колегія в другій половині ХVІІ ст. (1632 р.) існувало по 1817 р.
• Ювілейна монета номіналом 2 гривні, випущена 15 вересня 2015 року Національним банком України, присвячено 400-хсотріччю Національному університету «Києво-Могилянська академія». Презентував монету заступник Голови Національного банку України Яків Смолій.

 

Вправа 5
Прочитайте текст, доберіть заголовок. Випишіть прийменники разом зі словами, з якими вони вжиті. Визначте їхній відмінок. Назвіть у тексті сполучники, визначте, що вони з'єднують і до якого виду належать. Поясніть написання не з різними частинами мови. Назвіть два-три правила, які можна проілюструвати прикладами з тексту. Визначте ключові слова. Використовуючи їх, перекажіть текст.
В ХVІІ столітті – М. в.; у Відні – М. в.; із Самбірщини – Р. в.;
у війні – М. в.; з міста – Р. в.; під час облоги – Р. в.;
в місті – М. в.; через табір – Зн. в.; з герцогом – Ор. в.;
про допомогу – Зн. в.; зі слугою – Ор. в.;
через одну із бром – Зн. в.; з ним – Ор. в.;
із цього – Ор. в.; до свого шатра – Р. в.;
на ранок – Зн. в.; з трофеїв – Р. в.; у Відні – М. в.

 

Вправа 7
Виконайте один із варіантів домашнього завдання.
3. Напишіть есе «Чому Україна – це супер?».
Чому Україна – це супер?
Я вважаю, що Україна – це супер!
По-перше, Україна – це прекрасна країна з багатою історією та культурою. Вона розташована в центрі Європи, на перетині торгових шляхів, що з давніх часів сприяло її розвитку.
Україна – це країна контрастів, де поєднуються мальовничі природні ландшафти, стародавні міста та сучасні мегаполіси.
По-друге, Україна має унікальний колорит, який не можна знайти в жодній іншій країні світу. Це проявляється в її традиціях, звичаях, мистецтві та архітектурі. Українська культура – це синтез різних культур, які формувалися на її території протягом століть.
По-третє, Україна – це країна з великими перспективами. Вона має потужний економічний потенціал, здібних людей і прагне до розвитку. Вона має все необхідне, щоб стати успішною і щасливою.
Я можу назвати кілька причин, чому Україна – це супер, це ексклюзив:
• Україна – це країна з багатою історією та культурою. Її історія налічує понад 1000 років, і за цей час вона пройшла через багато випробувань. Однак українці завжди зберігали свою культуру та традиції.
• Україна – це країна з красивими природними ландшафтами. Тут можна бачити гори, ліси, степи, моря та річки з озерами. Природа України різноманітна і вражаюча.
• Україна – це країна з талановитими людьми. Українці зробили значний внесок у розвиток науки, техніки, мистецтва, культури, літератури та інших сфер.
• Україна – це країна з великим потенціалом. Вона має природні ресурси, здібних людей і прагне до розвитку.
• Отже, Україна – унікальна країна. Це ексклюзив. Вона має все необхідне, щоб стати щасливою і успішною.

параграфи поруч

реклама