реклама

Параграф 61 гдз 7 клас українська мова Голуб Горошкіна

 

Параграф 61

Вправа 1
Прочитайте текст. Чи збігається авторське визначення критичного мислення з вашим? Відповіді на які запитання дає текст? Поставте запитання, щоб відповідь передбачала глибоке розуміння прочитаного. Поміркуйте та розкажіть, для розв'язання яких життєвих проблем важливе вміння мислити критично.
Критичне мислення – це такий тип мислення, коли людина не вірить інформації, яка до неї надходить, а перевіряє, ставлячи її під сумнів. Це допомагає знаходити помилки.
Багато людей вірять у все, що почують, прочитають чи побачать. Так ми піддаємося різноманітним маніпуляціям, віримо в брехню, обманюючи себе й інших. Інструментом нашого захисту від маніпуляцій, викривлень, помилок аргументації, власне, і є вміння критично мислити.
Критичне мислення має бути виваженим, неупередженим, нейтральним, не суб'єктивним і моральним. Чесність із собою та чесність під час роботи з фактами й висновками, навіть якщо вони вам не подобаються, – це ваш моральний вибір (за А. Горяїновим).
• Узагальніть прочитане та зробіть висновок, яке читання можна вважати критичним. Наведіть приклади з власного життя чи суспільної практики, коли інформацію необхідно було ставити під сумнів.
Критичне мислення – людина ставить під сумнів. Критичне читання – це складний процес читання, який передбачає вміння інтегрувати та приймати судження про інформацію, що лежить в основі тексту.

 

Вправа 2
Прочитайте алгоритм критичного мислення. Чи можна його назвати кроками критичного читання? Чи все вам зрозуміло? Оберіть один із поданих нижче текстів. Розробіть послідовність критичного читання його та подайте як схему. Запишіть числа словами. Поставте у форму родового, давального й орудного відмінків ужиті в тексті числівники.
Сорока восьми, шість тисяч.
Р. в. – сорока восьми (вісьмох); шести тисяч
Д. в. – сорока восьми (вісьмом); шістьом тисячам
Ор. в. – сорока вісьма (вісьмома); шістьома тисячами

 

Вправа 3
Виконайте один із варіантів домашнього завдання.
2. Напишіть есе «Навіщо мені критичне мислення?».
Навіщо мені критичне мислення?
Критичне мислення – це такий тим мислення, коли людина не вірить інформації, яка до неї надходить, а перевіряє, ставлячи. Це допомагає знаходити помилки. Крім того, критичне мислення має бути вираженим, неупередженим, нейтральним, не суб’єктивним і моральним.
У загальному розумінні критичне мислення – це мислення вищого рівня, ніж просто мислення. Американський професор Девід Клустер виокремив п’ять характеристик критичного мислення: це мислення самостійне, узагальнене, проблемне, і оціночне, аргументоване, а також соціальне.
Навіщо потрібне критичне мислення?
По-перше, критичне мислення допомагає мені в пошуку нових шляхів розв’язання проблем.
По-друге, навички критичного мислення дають мені змогу не розгубитися у перенасиченому інформацією середовищі і не піддаватися маніпуляціям.
По-третє, воно допомагає мені аналізувати події, приймати рішення та робити висновки.
Отож, критичне мислення є важливим як для дітей, так і для дорослих, бо у світі, де має місце інформаційна війна та фейкові новини, важливо вміти розрізняти інформацію, аналізувати джерела і мотиви, приймати зважені рішення.

параграфи поруч