Параграф 65 гдз 7 клас українська мова Голуб Горошкіна
Параграф 65
Вправа 1
Прочитайте речення. Про яку пору року йдеться в них? Які емоції вони у вас викликають? Випишіть слова, використані для створення емоційності тексту. Знайдіть словесний відповідник, який конкретніше описує емоцію, коли ви відчуваєте себе «круто» або «кепсько».
1. У небі бризкає веселкою не раз, лякає вітром хмар сріблясті згустки, вербові котики цілує повсякчас і теплим подихом випростує пелюстки.
2. Дзюрчать струмки й калюжі сині-сині... Це, мабуть, небо викупалось в них. Яскраве сонце в березневу днину фарбує в сіре залежалий сніг.
3. І знову щастя світла мить настане побачити ось цей вербовий цвіт.
4. Струмок сокоче в оболоні, чимдуж струмує до ставка.
5. Веснонько, блакитноока звійнице, в кучерях заплутались бруньки! Рівчаки видзвонюють і піняться, дріботять камінням навпрошки.
6. Гучні струмочки захлюпочуть зрубом, грайлива річка розплете косу... І так на серці стане любо-любо, немов із нього струшують росу!..
7. Підсніжників шовкові пелюстки проріжуться, мов зубики в малечі.
8. Сумує лев, підперши підвіконня, весна до Львова править навмання, щорік в її підпряжці менше коней, а цього року – жодного коня.
Бризкає веселкою, лякає вітром, сріблясті, цілує, дзюрчать струмки, небо викупалось, сонце яскраве, сніг залежаний, світла мить, вербовий цвіт, дріботять камінням навпрошки, захлюпочуть, гучні струмочки, грайлива річка, любо-любо, шовкові пелюстки, зубики малечі.
Вправа 3
Прочитайте текст. Яку проблему в ньому порушено? Що відчувають персонажі? Якими словами автор передає це? А які емоції викликала ця історія у вас? Доберіть і запишіть слова, що передають ваш емоційний стан. Запропонуйте шляхи розв'язання цієї проблеми.
Ця історія розпочалася в бібліотеці. Анна захоплювалася читанням, тому часто ходила туди після уроків. Пані Монсен, яка там працювала, теж любила книжки. їй було майже п'ятдесят. Та незважаючи на це, Анна й пані Монсен були добрими подругами...
Одного разу, коли Анна прийшла в бібліотеку, пані Монсен мала засмучений вигляд.
– Чому ви сумна? – запитала Анна.
– Через книжки, – відповіла пані Монсен, – які ніхто не бере.
– А є такі книжки, які ніхто не бере? – здивувалась Анна.
– Є, ще й багато.
– А чому їх ніхто не бере?
– Бо чимало людей проходять повз них, не здогадуючись про їхнє існування, – тихо відповіла пані Монсен (К. Гаґеруп).
Автор порушує проблему читання бібліотечних книг. Персонажі відчувають почуття смутку, безпорадності. Щоб розв’язати цю проблему бібліотекаркам треба організувати зустрічі, літературні читання, конкурси, презентації книг та інші заходи із залученням читачів.
Вправа 5
Виконайте один із варіантів домашнього завдання.
3. Напишіть есе на тему «Емоції літа».
Емоції літа
Літо – це найулюбленіша пора року усіх дітей. Коли настає літо, я починаю відчувати особливу радість і позитивний настрій. Я починаю любити все – літнє сонце, річку, вітер, небо з хмаринками, жоржини за вікном, спів солов’я і навіть цвірінькання горобців.
Я люблю літо за його довгі дні, теплі вечори і прекрасні заходи сонця, зоряне нічне небо і сюрчання коників-стрибунців у нічній тиші.
Літо – це час для подорожей, нових пригод і вражень. Мене переповняють емоції під час знайомства з новими людьми, під час дивовижних подорожей цікавими місцями. Я насолоджуюся красою природи і відчуваю гармонію з навколишнім світом. Ця дивовижна пора року надихає мене на нові досягнення, дарує приємні враження та позитивні емоції.
параграфи поруч