Параграф 66 гдз 7 клас українська мова Голуб Горошкіна
Параграф 66
Вправа 4
Прочитайте діалог. Кого б ви назвали великодушною людиною? Чому? Складіть за цим зразком діалог про доброчесність.
– Що таке великодушність?
– Розумієш, бувають душі маленькі, як гаманець. Туди тільки гроші покласти можна. А бувають такі душі, куди поміщаються і небо, і земля, і люди, і тварини... Оце і є великодушність (із журналу «Пані»).
– Що таке доброчесність?
– Доброчесність – це дотримання моральних та етичних принципів. Це розуміння характерне, як правило, більш світським середовищам – моральна якість та чеснота проявляється у тілесній чистоті у всіх її проявах.
– А кого називають «доброчесним»?
– А «доброчесним» називають того, хто живе чесно, дотримується всіх правил моралі.
– Що передбачає принцип доброчесності?
– Здатність керуватися своїми переконаннями та протистояти хибним думкам інших людей, хоча б якими вони не були та скільки б їх не було. Не слід боятися зовнішнього осуду, головне – не вступити в суперечність із собою.
Вправа 6
Знайдіть у тексті орфографічні, граматичні помилки, виправте їх. Відредагуйте текст п'ятикласника, використовуючи поради й позначки. Запишіть відредагований текст.
Одного разу ми з батьками і нашою собакою Рексом поїхали до лісу за грибами. Перед цим пройшов рясний дощ, тож грибів мало бути багато. Дійсно, у лісі було дуже багато грибів. Ми збирали лисички, маслюки. Швидко назбирали повні корзини і повні відра. Тато показав мені красиві мухомори. Мухомори збирати не можна. Вони отруйні й небезпечні. Тепер я знаю мухомори. У них червоні шляпки з білими цяточками. Під сосною я побачив великий гриб. Я хотів його зрізати. Аж тут я побачив змію. Я злякався і почав кричати. Підійшов тато і сказав, що це не змія. Це вуж. А мама сказала, що вуж безпечний. Тепер я можу упізнати вужа. Його довжина приблизно 120 см. Тіло чорне. На голові дві помаранчеві плями. Тепер я вужа не злякаюся. Я вже не боюся ходити в ліс.
Вправа 7
Прочитайте текст. Яку проблему в ньому порушено? Як ви ставитеся до використання чужих думок у власній роботі? Дайте відповідь на запитання, поставлене в тексті.
Інколи тобі може здаватися, що краще запозичити думки й вислови з книжок, бо вони написані правильно та красиво, а ти сам не можеш так написати. І це правда. Адже формування власного стилю — це копіткий і тривалий процес. Неможливо навчитися добре писати за короткий період. Цей процес вимагає терпіння та зусиль. Але результати варті цих зусиль. Коли ти сформуєш власний стиль, його почнуть упізнавати. А це означає, що почнуть пізнавати й тебе як власника цього стилю.
Що ж потрібно, щоб відшукати свій стиль, свою манеру письма? (з «Довідника з академічної доброчесності для школярів»).
У тексті порушена проблема пошуку власного стилю, манеру письма.
Щоб відшукати свій стиль, потрібно перш за все бути собою, не запозичувати чужі думки, слова.
Авторський голос, це те, що в середині нас – хто ми ж, у що віримо, наші переконання, цінності.
Коли ти впевнений у собі, тоді у певний момент починаєш звучати своїм голосом, який буде відрізнятися від інших голосів. Так і стиль. Твориш своїми, словами, переконаннями, думками, так як можеш, тільки ти.
Вправа 8
Виконайте один із варіантів домашнього завдання.
3. Напишіть есе «Навіщо редагувати тексти?».
Навіщо редагувати тексти?
редагування текстів – це не лише про правопис і граматику, це процес, який вдосконалює ідеї, уточнює думки та робить текст чітким та зрозумілим для читача.
По-перше, редагування допомагає виправити помилки, що можуть спотворити зміст тексту і знизити його авторитет.
По-друге, це сприяє поліпшенню структури тексту, розташуванню ідей у логічній послідовності та забезпеченню їх зв’язку між собою.
Редагування дозволяє автору подумати про аудиторію та передати свої думки зрозуміло для неї. Крім того, редагування може додати стилістику та виразність до тексту, зробити його більш привабливим та цікавим для читача.
Часто, під час редагування автори відкривають нові шляхи для вираження своїх ідей, що робить текст більш запам’ятовуваним та вражаючим. Нарешті, редагування є важливою частиною процесу написання. Воно допомагає авторам бачити свої роботи з нової перспективи, виправляти неточності та поліпшувати текст до високого рівня якості. Таким чином, редагування текстів – це необхідний етап у створенні будь-якого написаного матеріалу, який забезпечує його ефективність та естетичність.
параграфи поруч