Параграф 67 гдз 7 клас українська мова Голуб Горошкіна
Параграф 67
Вправа 2
Прочитайте текст за ролями. Охарактеризуйте емоційний стан Сашка. Що слугувало для цього причиною? На що друзі мали б звернути увагу? Чим відрізняються дієслова сміятися і насміхатися? Як потрібно реагувати на жарти й сміх? А як реагуєте ви?
Сміятися і насміхатися – різні значення слів.
Сміятися – це природна реакція організму на позитивні, радісні події, що приносять щастя, допомагають розслабитися.
Насміхатися – глузувати, висміювати чиї-небудь дії, вчинки, зовнішність. Можна сказати ще збиткуватися, знущатися.
Вправа 3
Розгляньте схему. Наведіть приклади доброзичливого жарту. Дайте відповіді на запитання. Як потрібно реагувати на доброзичливий жарт і на насмішку? Як жарти й висміювання допомагають у боротьбі з ворогом?
На доброзичливий жарт треба реагувати позитивно, адже він додає оптимізму, прикрашає життя, робить його якравішим, цікавішим, несподіваним, веселим.
На насмішку не треба реагувати жорстоко, у відповідь можна просто знизати плечима, мовляв, не розумію, про що йдеться, і одразу піти. Або взагалі зробити вигляд що «не чую і не бачу нікого».
Висловлювання ворога допомагає зберегти людяність, жарти над ворогом допомагають виживати й перемагати. Вони, як ненависть і лють, стають природною реакцією на загрозу життю. Жарти і висловлювання ворога допомагають долати негатив і напруження, сприяють відродженню життя.
Вправа 4
Прочитайте афоризми. Висловте власні міркування щодо їхнього змісту. Зробіть припущення щодо того, яким було б наше життя без жартів, гумору й сміху. Сформулюйте одним-двома реченнями висновки з прочитаного й запишіть їх.
1. Добрий сміх, хороше почуття гумору – показники духовного здоров'я людини. Уміння сміятися над егоїстичними проявами в собі – необхідний елемент розвитку людини.
2. Завжди сміюся, коли можу, адже це найдешевші ліки.
3. Хто сміється, той не злиться, бо сміятися – значить прощати.
4. Сміх потрібен для того, щоб покращити настрій, а не висміювати когось.
5. Усміхайтеся – і матимете друзів, будете похмурі – матимете зморшки.
6. Рішення всміхнутися у важку хвилину – це приймати життя легше й виявляти більше любові до всіх, хто навколо вас.
7. Учіться більше сміятися. Я вважаю, що сміх так само святий, як і молитва.
Без жартів, гумору й сміху наше життя було б сірим, без настрою й друзів, без любові до всіх, хто навколо нас.
Вправа 5
Прочитайте текст. Про що розмірковує авторка? Чи погоджуєтеся ви з висловленими думками? Що означає кепкувати та глузувати? Чи вдаєтеся ви до цього? Що почуває людина, з якої глузують чи кепкують? Чому сарказм «жовчний, отруйний, руйнівний»?
Як мало ми сміємося радісно та весело, і як багато ми насміхаємося. Кепкуємо. Глузуємо. Гордовито чи з підстьобом. Так, щоб зачепити, уколоти, поранити. Більше іронізуємо. Ще більше – упадаємо в сарказм. Жовчний, отруйний, руйнівний. Як хочемо бути дотепними. Як боїмося бути смішними. Наче це щось непристойне чи недостойне дорослого – так наївно й по-дитячому сміятися.
Кепкувати або глузувати – означає насміхатися з кого-небудь або з чого-небудь.
Ті, хто кепкують, або глузують над людиною, можуть навіть не здогадуватися, що штовхають її до самогубства.
Сарказм – це зла насмішка, має негативне забарвлення, неприємний і надто образливий відтінок гумору. Це найвищий ступінь іронії, заснований на глумі та зневазі.
Сарказм можна охарактеризувати такими словами – неприкритий, вбивчий, гіркий, отруйний, знищуючий, злісний, холодний, жовчний, їдкий, руйнівний.
Вправа 6
Виконайте один із варіантів домашнього завдання.
3. Напишіть есе на одну з тем: «Чому глузування пекуче, а сміх теплий?», «Жарти, що мені до смаку».
Жарти, що мені до смаку
Жарт – це неоцінений елемент нашого життя. Він надає нам можливість сміятися, розслаблятися та забувати про повсякденні проблеми. Жарти мають різні форми – від гумористичних історій до запальних комедійних виступів. Та чи завжди всім до смаку такий вид розваги?
Для мене жарти є чудовим способом розслабитися та налаштуватися на позитивний лад. Я завжди ціную гумор та вміння людей розсмішити. Веселі жарти можуть створити атмосферу щастя та радості, підняти настрій та змусити забути про буденні проблеми на кілька миттєвостей.
Однак, варто пам’ятати, що межі гумору є розмитими. Жарти можуть вразити почуття людей і зіпсувати їх настрій. Тому важливо бути уважним та зваженим у виборі жартів і ніколи не порушувати особисту межу когось іншого.
Для кожної людини, жарт може мати свій особливий смак. Що одній людині смішно, іншому може здатися несмішним або навіть образливим. Кожен з нас має свою власну гумористичну схильність і вподобання. Тому важливо наважити смаки та відчуття кожної особи і не насилувати жарти, які можуть образити чи зачепити їх почуття.
Окрім того, жарти також можуть бути засобом вираження особистої думки або політичного погляду. Комедійні шоу та сатиричні програми часто використовують гумор, щоб показати важливі проблеми суспільства і політики. Такі жарти можуть мати велику цінність, оскільки допомагають змусити людей задуматися та обговорити нагальні питання.
У підсумку жарт – це інструмент передачі радості, сміху та викликання позитивних емоцій. Проте, варто пам’ятати, що кожна людина має власний смак і відчуття гумору. Треба бути обережним та поважати смаки кожного аби жарти приносити радість та не образити почуття інших. Нехай жарти завжди будуть джерелом нашого сміху та радості, а не джерелом непорозуміння чи образи.
параграфи поруч