Параграф 73 гдз 7 клас українська мова Голуб Горошкіна
Параграф 73
Вправа 3
Прочитайте текст. Доберіть заголовок. Запишіть перелік запитань, відповіді на які тут є. Законспектуйте, обравши зручний для вас спосіб. Яких правил ви дотримувалися? Чи можна вважати ваш конспект хорошим? Чому?
Усім відомо, що перш ніж піде дощ, мають з'явитися хмари. Та звідки ж вони беруться? Повітря сповнене невидимих оку випарів води, що конденсується та перетворюється на рідину, краплі води. Ці краплини прилипають до часточок солі та пилу – так званих аерозолів. Піднімаючись догори, повітря вистигає, його здатність утримувати випари води знижується – виникає конденсація. Коли ж повітря перенасичене й більше не здатне утримувати випари води, виникають хмари.
Є різні типи хмар: перисті (cirrus, дуже високі й тонкі хмаринки), купчасто-дощові (cumulonimbus, дуже великі грозові хмари), купчасті (cumulus, окремі пухнасті хмарки) і шаруваті (stratus, сірі шари хмар, що утворюються на будь-якій висоті). Звісно, не кожна хмара свідчить про те, що збирається на дощ, та якщо в її латинській назві є суфікс -imbus або префікс nimbo-y тоді ця хмара дощова (С. Стенб'юрі).
– Звідки беруться хмари?
– Коли виникає конденсація?
– Які є типи хмар?
Конспект
1. Звідки беруться хмари?
2. Випари води конденсуються та перетворюються на рідину (краплі води).
3. Хмари виникають, коли повітря перенасичене і більше не здатне утримувати випари води.
4. Типи хмар – перисті купчасто-дощові, купчасті і шаруваті.
Вправа 4
Виконайте один із варіантів домашнього завдання.
3. Напишіть есе «Чи справді наука – це цікаво?».
Чи справді наука – це цікаво?
Наука – це не просто сухі факти, а складний процес дослідження, відкриття й розвитку знань про навколишній світ. Чи цікава наука? Звичайно, так! Вона відкриває перед нами безмежні горизонти знань і неймовірні можливості для розвитку.
По-перше, наука захоплює нас своєю загадковістю і відкриттями, які розширюють наше розуміння світу. Вивчення природних явищ, розвиток нових технологій, розгадування таємниць Всесвіту – все це робить науку цікавою і захоплюючою.
По-друге, наука впливає на наше повсякденне життя. Вона допомагає нам зрозуміти причини захворювань і розробити нові методи лікування, полегшує спілкування, розвиває нові методи, матеріали, технології для поліпшення якості життя.
Однак де-хто стверджує, що наука складні і нудна. Але це не зовсім правильно. Вона може бути захоплюючою, якщо представлена цікавим і доступним способом. Практичні експерименти, цікаві факти, візуалізація складних концепцій – все це може зробити науку більш привабливою для широкої аудиторії.
Отже, наука – це цікаво! Вона відкриває перед нами нові можливості, розширює наше розуміння світу і надихає на досягнення нових вершин знань.
параграфи поруч