реклама

Параграф 77 гдз 7 клас українська мова Голуб Горошкіна

 

Параграф 77

Вправа 4
Прочитайте текст. Розкажіть про свої враження від прочитаного. Перебудуйте його на діалог. Що заважає порозумінню мовців? Яке значення для людини має лексичний запас? Як ви реагуєте на невідомі слова, що трапляються вам у тексті, у розмовах? Які слова вам незрозумілі? Висловте припущення, що вони означають, а потім звірте за словником їхнє значення.
Дивне було це перетворення. Він ніби потрапив у якийсь паралельний світ, повний нових вражень, подій та навіть слів. Якщо раніше мова Славка, крім звичайних слів «для дому» й «для школи», складалася переважно з комп'ютерного сленгу, то тепер довелося освоїти трохи інші поняття. Добре, що й хлопці, і родичі терпляче пояснювали, що й до чого. Бо спробуй зрозуміти, що має на увазі дядько Микола, коли просить подати мантачку. Що воно таке, ота мантачка, із чим її їдять? Звідки міському жителю, який змалечку тільки й бачив, як косять траву газонокосарками, знати, що таке точило для коси? Тому Славко притягнув візка, подумавши, що «ман» (це він знав з уроків історії, коли ще мануфактуру й манускрипт учили) означає «ручний». Ну, і ще плюс «тачка»...
А далі були дрйветня, шкрабанці, кавратка, налигач і багато-багато чого іншого (А. Коршунова).
Сленг – набір слів, які вживаються в рамках окремих груп людей чи субкультур та не мають загально визнання.
Манточка – вузький дерев’яний брусок для гостріння коси, укритий шаром смоли з піском.
Дриветня – приміщення або місце, де зберігаються дрова.
Краватка – смужка тканини, пов’язана навколо шиї; використовується як прикраса, аксесуар одягу, обов’язковий атрибут ділового стилю.
Налигач – мотузка, яку прив’язують до рогів худоби (корови), щоб кудись повести чи десь прив’язати.

параграфи поруч