реклама

Параграф 85 гдз 7 клас українська мова Семеног Калинич Дятленко

 

§ 85

1. Правильно запиши вірш, уникаючи помилок.
Не знаєш – не кажи.
Не вмієш – не роби.
Не з дієсловами окремо ти пиши.

3. Робота в парах. Пригадайте, з якими частинами мови частка НЕ завжди пишеться окремо. У яких випадках НЕ пишемо окремо з іншими частинами мови? Наведіть приклади. Поміркуйте, як записати не з поданими словами.
1) Не відвідує, не сказав, не десять, не вони.
2) Не далеко, а близько; не сьогодні, а вчора.
3) Незабаром, невгамовний, ненависний.
4) Нерозгадана загадка; непрочитана книга.
5) Ніскільки, нічий, ніщо.
6) Ніяк, ніде, ніколи.

4. Самостійна робота Склади і запиши по три речення на правила написання не і ні (тема: Сучасні види мистецтва).
1) Не говори «гоп»; доки не перескочиш.
Не було б щастя – та нещастя допомогло.
Я і незчувся, що я вже не шостий, а сьомий клас закінчую.
2) Запам'ятай: ніхто не буде любити тебе так, як мама.
А народу, як на ярмарку – шилом нікуди ткнути.
Бабці теревені правили та нісенітниці плели.

5. Робота з орфографічним словником. Випиши з орфографічного словника 5 слів з префіксом НЕДО– і 5 слів, які без НЕ не вживаються.
НЕДО–: недобачати, недоїдати, недооцінювати, недолюблювати, недовиконувати.
НЕ: невдаха, негода, нещадний, неподалік, неук, невдовзі, невтямки.

6. Гра «Хто швидше» Розподіли слова у два стовпці:
Параграф 85 гдз 7 клас українська мова Семеног Калинич Дятленко

7. Б. Виконуймо завдання
• Розкрий дужки, обґрунтуй написання.
Іван Марчук – відомий художник, патріарх авангарду, легенда українського живопису, геній, який створив близько 5000 робіт і придумав свій власний стиль «пльонтанізм» (походить від українського слова «пльонтати» – плести).
«Дайте мені 1000 років – я розмалюю небо і не повторюся!» – писав Іван Марчук.
Анатолій Криволап – майстер не фігуративного живопису та пейзажу. Його роботи можна побачити в найкращих музейних та приватних колекціях. У 2016 р. художник заснував іменну премію для молодих художників. Стипендіати отримують не гроші, а квиток на літак, оплату готелю, квитки в музеї світу.
Український народний танець – це неперевершене мистецтво, що відоме не лише в Україні, але й в усьому світі. Народний танець не втратив своєї популярності, бо підкорює серця іноземців палкою пристрастю. Перше місце належить гопаку. Це і не дивно, адже він і зараз залишається улюбленим танцем.

8. «Ти зможеш!» Виконай завдання на вибір.
4. Використовуючи матеріал із доступних тобі джерел склади есе «Сучасне українське мистецтво».
Сучасне українське мистецтво
Усі ми знаємо, що до українського мистецтва входять: Живопис, Графіка, Скульптура, Архітектура, Театр, Музика, Кіномистецтво, Телебачення, Художня література, Декоративно–прикладне мистецтво, Хореографія, Фотомистецтво, Естрадно–циркове мистецтво, Медіа–мистецтво.
Сучасне мистецтво називається Модерн. Насамперед треба розуміти, що сучасне мистецтво – це те, що актуально; це відчуття часу та сьогодення.
У 21 столітті творчість є доступною.
Єдине, що може турбувати це затратність. На все потрібні кошти, але головне – бажання.
Сучасне мистецтво доступне для всіх. В ньому не потрібно шукати підсенс, треба лише включити свою фантазію, наполегливість, обізнаність. Головне, що у сучасному мистецтві не існує правил норм. У найголовніше це те, що ніхто нікому нічого не нав'язує.
Сучасним мистецтвом вважається те, що виникла та розвивається в епоху постмодерну, починаючи від 1960–70–х років і пізніше.
А сьогодні сучасне українське мистецтво – це територія розширених етичних рамок. І напрямки його абстрактний експресіонізм, гепенінг, живопис кольорового поля, живопис жорстких контурів, кінетичне мистецтво, комп'ютерне мистецтво, концептуальне мистецтво.
Отже у сучасному світі мистецтва нам дуже потрібно. Воно допомагає не тільки самовираженню та єднанню людей, але може й зцілити ціле покоління, яке пережило війну. Через фантазії, вигадані світи, картини, скульптури, поезію ми можемо відірватися від реальності, хоч і на деякий час. І це допомагає нам не втратити віру в мирне майбутнє.

параграфи поруч