Відкрити меню

Вправа 135 гдз 7 клас українська мова Ющук Когут Гуль

 

Вправа 135

I. Прочитайте текст і випишіть з нього дієслова, що означають дії, пов'язані з павутинням. Зверніть увагу на порівняння, які стосуються павутиння.
Якби не жовте листя в садках, то можна було б подумати, що надворі не бабине, а справдішнє літо. Тільки зелена низька озимина навкруги току нагадувала про осінь. Надворі летіло павутиння. Все синє небо було ніби засноване білим, як пух, легким, як шовкові нитки, павутинням. Проти сонця павутиння лисніло, наче легка літня біла хмара порвалася на небі, розпалась на нитки, на тонкі пасма та й полетіла на землю. Павутиння летіло пучками, нитками, ніби клубочками, починками, то гнулося великими дугами, то місцями стояло просто, рівними, як очерет, стеблами. Воно обснувало тополі, верби, стіжки, тини; маяло на вершечках садків, метлялось коло хрестів та бань на церкві й знов летіло та летіло; хто його зна, де воно й бралося.
• Летіло павутиння;
• засноване павутинням;
• лисніло павутиння;
• павутиння летіло;
• воно (павутиння) обснувало (маяло, метлялось, летіло, бралося).
II. Придивіться, якого кольору осіннє небо, як гріє сонце, яке повітря і як пливуть у ньому павутинки, як вони обсновують усе. Побачене й відчуте опишіть. У своєму описі можете використати мовний матеріал з прочитаного вами тексту і малюнок.
Осінь. Піднявши голову вгору, я вдивляюся в похмуре мінливе небо, на якому зовсім немає сьогодні сонечка. matematika-doma.org Одинокий розкішний і старезний дуб розпростяг свої дебелі віти над пожовклою травою і грається довгими вервечками павутини, що обліпила його мов новорічну ялинку.
По небу попливли важкі сірі хмари. Вони швидко збиваються до купи під шаленим вітром. Похмуре осіннє небо – це сумне обличчя природи. Ще трохи – і з її очей покотяться гіркі сльози – осінній дощ.

вправи поруч