Вправа 82 гдз 7 клас українська мова Ющук Когут Гуль
Вправа 82
І. Прочитайте уривок, знайдіть у ньому дієслова в дійсному способі й, ставлячи питання, визначте, в якому часі їх ужито.
Ламає (що робить) – тепер. ч.;
складає (що робить?) – тепер. ч.;
прослабувала (що зробила?) – мин. ч.;
нездужалося (що робило?) – мин. ч.;
не дістане (що зробить?) – майб. ч.;
нагинає (що робить?) – тепер. ч.;
не нагне (що зробить?) – майб. ч.;
сяють, не опадають,
не бризкають (що роблять?) – тепер. ч.;
пахнуть, несе (що робить?) – тепер. ч.;
натерлись (що зробили?) – мин. ч.;
просякли (що зробили?) – мин. ч.
II. Розкажіть усе, що ви знаєте, про калину: яка вона на вигляд навесні, коли цвіте, й восени, коли ягоди достигнуть; який у неї смак, як її збирають і як зберігають; що виготовляють з неї. Свою розповідь запишіть.
Калина – символ українського народу. Поширена майже по всій території України. Росте в садках, на луках, на берегах річок та ставках у підлісках. Це невелике дерево або кущ висотою 4-5 м із сірою корою та запашними квітами. Не можна уявити такого двору в Україні, де б не росла калина.
Квітне у травні-червні, плоди – червоні ягідки у кетягах достигають у вересні, мають солодко-гіркуватий смак, плоску тверду кісточку. Залишаються на гілках дуже довго і прикрашають кущ навіть узимку. Це лікарська, харчова, медоносна, вітамінозна. Фарбувальна і декоративна рослина.
Плоди збирають восени після перших заморозків та використовують як сечогінний, вітамінний, протипростудний засіб.
Екстракт кори застосовують при кровоспиненні. Сік – при головних застудах, кашлі, хворобах шкіри. matematika-doma.org Квіти і плоди – при склерозі, туберкульозі легень, гіпертонії, захворюванні нирок, серцевих хворобах, як потогінний засіб. У дерматології та косметиці.
В їжу плоди калини вживають після проморожування, коли вони втрачають гіркий смак. Зберігають у сушеному мороженому вигляді.
Варять варення з калини, або перетирають з цукром.
вправи поруч