Параграф 2 гдз 7 клас всесвітня історія Гісем Мартинюк 2020

 

§ 2. Виникнення «варварських королівств». Франкська держава



Запитання та завдання


2. Як і коли утворилися «варварські королівства»?

Першу варварську державу на території Західної Римської імперії – Вестготське королівство – утворили вестготи в 418 р. за згодою імператора Гонорія. Приблизно в той самий час у Північній Африці виникло Вандальське королівство, створене вандалами й аланами. У басейні Рони в 443 р. виникло Бургундське королівство, а в південно-західній частині Іберійського півострова в першій половині V ст. утворилося Королівство свевів. У цей самий час у Північній Галлії виникло Франкське королівство. Останнім за часом виникнення було Королівство лангобардів, яке утворилося в другій половині VI ст. До середини VIII ст. воно займало майже весь Апеннінський півострів, півострів Істрія та острів Корсика.


3. Визначте особливості Франкської держави Меровінгів.

У V ст. франки захопили Північно-Східну Галлію. Одним із найвідоміших вождів франків у той час був Меровей. Саме він започаткував першу королівську династію франків – Меровінгів. Її найславетнішим представником став онук Меровея – Хлодвіг (481-511 рр.).
Параграф 2 гдз 7 клас всесвітня історія Гісем Мартинюк 2020
У 486 р. Хлодвіг, уклавши союз із вождями інших племен, досяг єдності франків і вирушив на завоювання римських володінь. У вирішальній битві поблизу міста Суассон франки розгромили римські війська й завоювали Північну Галлію, де утворилася Франкська держава Меровінгів. Після завоювання Галлії Хлодвіг знищив більшість вождів, із якими разом воював проти римлян, і став королем – єдиним правителем держави. Скликати загальні народні збори він припинив. Центром управління державою став королівський двір. Усі питання Хлодвіг тепер вирішував самостійно або радився лише з довіреними особами. За часів Хлодвіга було укладено «Салічну правду» – перший збірник писаних законів у франків, який засвідчив початок поступового переходу від варварства до цивілізації.


4. Охарактеризуйте розвиток імперії Карла Великого.

2 2
Карла Великого (768-814 рр.) вважають не тільки найвидатнішим представником династії Каролінгів, але й найвідомішим монархом західноєвропейського Середньовіччя. Король франків та «імператор Заходу» швидко об’єднав у межах створеної ним імперії більшу частину Західної Європи. Він поклав край добі «темних віків», що панувала після загибелі Західної Римської імперії.
Усе життя він провів у воєнних походах, збільшуючи територію своєї держави. Король удосконалював систему управління державою, піклувався про розвиток культури. Цей час вчені згодом назвали «Каролінзьким відродженням».

5. Як відбувся розпад Франкської імперії та якими були його наслідки?

У 843 р. на з’їзді у Вердені онуки імператора уклали угоду про поділ імперії на три частини. Лотар отримав Середню державу з імперськими містами Аахен і Рим, Людовік II Німецький – Східнофранкську державу, а Карл II Лисий – Західнофранкську державу. Імператорський титул зберігався за Лотарем, але особливих прав щодо братів, які стали самостійними королями, він не мав. Верденський поділ імперії онуками Карла Великого започаткував три майбутні західноєвропейські держави – Німеччину, Італію та Францію.