Параграфи 17-18 гдз 7 клас всесвітня історія Гісем Мартинюк 2020

 

§ 17-18. Середньовічна культура Західної Європи


Запитання та завдання

2. Із яких джерел брала свій початок середньовічна культура?

Із залишків античної спадщини, культури варварів і християнства.


3. Що таке «Каролінзьке відродження»? Якими були його риси?

Перші століття Середньовіччя називали «темними віками», і навряд чи про них можна говорити як про сприятливі для розвитку культури. Проте саме в цей період відбувалося народження нової європейської середньовічної культури, яка брала свій початок із залишків античної спадщини, культури варварів і християнства. Перші результати такої взаємодії стали відчутними в період «Каролінзького відродження». Так називали піднесення культури за часів правління Карла Великого в ІХ ст.
Це був перший в історії середньовічної Європи прояв глибокого та свідомого інтересу до античної культури й освіти. Не забуваючи і про своє германське походження, Карл Великий також наказав збирати германські старожитності й цікавився давніми франкськими піснями.


4. Яким темам була присвячена рицарська література?

У рицарських романах знайшла відображення одвічна мрія людини про високе й віддане кохання, яке здатне подолати будь-які труднощі.


5. Які особливості мала міська культура в Середні віки?

Міська культура мала світський (не пов’язаний із церквою) характер і була тісно переплетена з народною творчістю.
Серед населення були популярними віршовані байки, жарти, у яких розповідалоcя про кмітливих жителів міст, що знаходили вихід із будь-якого скрутного становища. Яскравий прояв міська культура мала в розвитку літератури.
Міська література виховувала почуття людяності. Вона відбивала свідомість городян, які цінували свою свободу й незалежність. Невід’ємною частиною міської культури була творчість мандрівних акторів, музикантів, співаків, танцюристів та акробатів, фокусників, яких називали жонглерами. Мандруючи від міста до міста, вони показували свої вистави на площах просто неба.


6. Що таке героїчний епос? Назвіть головних героїв епічних творів.

Героїчний епос – розповіді про героїв – вождів і королів Середньовіччя, казкових героїв, а також відомі битви.
Найвідомішими героями були рицарі Зігфрід, Роланд, Сід, король Артур, Беовульф.


7. Як ви вважаєте, чому культура Відродження виникла саме в Італії?

Наприкінці Середніх віків культура Західної Європи характеризувалася підвищеним інтересом до Античності. Митці намагалися відродити й наслідувати культуру античних часів. Саме тому нову епоху, що почалася, назвали Відродженням, або Ренесансом. Хоча насправді це було не відродження, а створення нової культури, яка поєднала в собі елементи двох культур – античної та середньовічної. Культура зародилася в Італії, через її історичну близкість до античного минулого.

8. Якою була тематика літературних творів епохи Відродження?

Вірші та новели з передаванням різноманітних людських почуттів.


9. Які основні проблеми порушувала середньовічна філософія?

Основними питаннями, які хвилювали середньовічних філософів, були питання доказу існування Бога, розмежування теології та філософії. Головний недолік середньовічної філософії – відсутність природознавства і виняткове панування абстрактних, переважно теологічних інтересів. Люди на перше місце ставили Бога. Всі повинні були вірити, що Бог створив землю та все живе на ній.