Параграф 26 гдз 7 клас всесвітня історія Пометун Малієнко 2020

 

§ 26. Держави центральної та східної європи в Х-ХV ст.


1. Які рицарські ордени брали участь у християнізації Східної Європи?

Від ХІІІ ст. доля пруссів, естонців, латишів, литовців та інших народів, які мешкали на східному узбережжі Балтійського моря, була пов'язана з чернечими рицарськими орденами. У ті часи значна частина балтійських народів ще були язичниками. Тож Орден мечоносців та відомий вам із часів Хрестових походів Тевтонський орден почали християнізацію населення Східної Балтії. Відомо, що папа римський дарував ордену ці землі, зобов'язавши його боротися з язичниками. Як ченці рицарі поширювали, захищали й утверджували на цих землях католицизм, а як воїни завойовували для християнства нові землі. Місцеве населення чинило запеклий опір примусовому окатоличенню і нашестю рицарів. Так зазнав поразки Орден мечоносців. Його рицарі приєдналися до Тевтонського ордену, а згодом утворили Лівонський орден.


2. Хто здійснив християнізацію Угорщини?

Після коронації Іштван І здійснив християнізацію країни, підкорив угорському впливу весь Карпатський регіон, закріпивши приєднання нових територій відповідними угодами з Ярославом Мудрим і королем Польщі Болеславом I Хоробрим.


3. Чому чеські війни називалися гуситськими?

В Чехії розпочався могутнього національно-релігійного народного руху, який дістав назву гуситський рух. Свою назву він отримав від імені чеського проповідника, професора Празького університету Яна Гуса (1371-1415).


5. Розкажіть про причини, хід, наслідки гуситських війн.

Параграф 26 гдз 7 клас всесвітня історія Пометун Малієнко 2020
26 2

26 4