Параграф 29 гдз 7 клас всесвітня історія Пометун Малієнко 2020

 

§ 29. Утворення Османської імперії. Правління Мехмеда ІІ


1. Коли була утворена Османська імперія?

Унаслідок завоювань турків наприкінці XV ст. на землях колишньої Візантійської імперії, Малої Азії і балканських країн Сербії та Болгарії виникла величезна Османська імперія.


2. У якому році Кримське ханство визнало васальну залежність від Туреччини?

1478 р.


3. Як називалося військо султанської гвардії?

Військо яничарів; це була гвардія султана, що набиралася з хлопчиків-рабів, які виховувалися в спеціальних школах-казармах як безжальні й віддані воїни


4. Хто стояв на чолі Османської імперії?

На чолі Османської імперії стояв султан, наділений необмеженою владою. Він правив за допомогою міністрів і чиновників, першим з-поміж яких був великий візир, що керував радою – диваном.


6. Поміркуйте, які наслідки для різних країн Європи мали завоювання турків-османів.

Коли на західному кінці Малої Азії зростала і могутнішала Османська держава, її сусіди перебували в занепаді. Наступники Османа скористалися слабкістю сусідів і продовжили завойовницьку політику. Син Османа Орхан захопив у Малій Азії місто Брус, яке стало першою столицею османів. Потім його військо переправилося через Босфор і захопило місто Галліполі. Османи опинилися у Європі. Баязид І, який дістав титул султана, підкорив собі Македонію, Болгарію, частину Сербії та Албанії, а також Малу Азію. На карті Європи постала нова могутня й агресивна держава.
Завоювання османів занепокоїли Захід. Папа Римський оголосив проти них хрестовий похід. У 1396 р. військо хрестоносців, яке складалося з рицарів Франції, Німеччини, Угорщини, Польщі, Чехії, зустрілося з османами біля міста Никопола (Болгарія) та було повністю розбите.
Падінням Константинополя завершився цілий період у європейській історії. Загибель такого могутнього культурного цивілізаційного центру в Європі перетворила католицький Захід в основу, на якій будувалося майбутнє Європи.
Завдяки завоюванням Мехмеда ІІ Туреччина (Османська імперія) стала європейською державою (щоправда, у географічному розумінні) та вступила в найблискучіший період свого існування, який тривав до 20-х років XVII ст.