Параграф 6 гдз 7 клас всесвітня історія Пометун Малієнко 2020

 

§ 6. Арабський світ


1. Коли починається ісламське літочислення?

Переселення Мухаммада з Мекки в 622 р. започаткувало мусульманське літочислення.


2. Хто і коли створив іслам?

Іслам (з арабської – «покірність», «підкорення») – одна із трьох світових релігій, яка сповідує віру в єдиного Бога – Аллаха. Виник у VІІ ст.
Людиною, якій судилося створити нову світову релігію, став Мухаммад (роки життя близько 570-632). Людей, які повірили в Аллаха, стали іменувати мусульманами, що означає «ті, які доручили себе Богу», а релігія Мухаммада дістала назву іслам.


3. Якими є основні положення ісламу?

Іслам установив для вірян п’ять основних правил. По-перше, потрібно вірити в єдиного та всемогутнього Аллаха та в пророчу місію Мухаммада. По-друге, щодня мусульманин повинен п’ять разів молитися. Молитися дозволяється де завгодно, треба лише дотримуватися певного ритуалу, але на п’ятничну молитву всі мусульмани зобов’язані збиратися в головних мечетях свого міста чи села. По-третє, обов’язком мусульманина є піст з утриманням від їжі, пиття та розваг. Головний піст – Рамазан – триває місяць. У цей час усім, крім хворих і дітей, забороняється їсти й пити від сходу до заходу сонця. По-четверте, кожен мусульманин мусить віддавати п’яту частину своїх прибутків на потреби громади та на милостиню. І, нарешті, кожний, хто має можливість, повинен хоча б раз за життя здійснити хадж - паломництво до Мекки.


4. Чим можна пояснити військові успіхи арабів?

Воєнним успіхам арабів сприяли переваги у військовій тактиці. Вони створили першокласну легку кінноту, що стрімкими атаками наводила жах на піхоту противника і не менш успішно атакувала важких кіннотників ворога. Її поява стала можливою завдяки винайденню китайцями стремен. Саме спершись на них, арабські вершники розрубували шаблями ворогів майже навпіл. Значну роль відігравало й те, що завоювання арабів мали форму “священної війни в ім’я Аллаха”. Кожен загиблий на цій війні, як казали халіфи, опинявся в раю і отримував вічне блаженство. Воєнні успіхи надихали на нові походи. У завойованих країнах араби захоплювали насамперед майно багатіїв, тому більшість поневолених бачила в них визволителів. Араби давали релігійну свободу населенню завойованих країн, але водночас різними пільгами заохочували перехід місцевих жителів у мусульманську віру. Внаслідок завоювань виникла величезна держава – Арабський халіфат.


6. Назвіть спільні риси християнської і мусульманської культур.

В обох релігіях один Бог, якому цілком підпорядковуються як люди, так і Ангели. Бог може як сприяти, так і карати, а також прощати гріхи. В обох релігіях Бог найвища інстанція, яка допомагає нам жити, завдяки кому ми живемо.