Параграф 2 гдз 7 клас всесвітня історія Щупак Бурлака 2020

 

§ 2. Середньовіччя як епоха розвитку людства


Запитання і завдання
Знаю і систематизую нову інформацію


1. Поясніть поняття «Середньовіччя».

Середньовіччя – період всесвітньої історії, що тривав із середини V ст. до кінця XV ст.


2. Що вивчає історія середніх віків? Яке місце посідає вона в загальній історії?

Історія середніх віків вивчає період всесвітньої історії, що тривав із середини V ст. до кінця XV ст. У середні віки була започаткована історія народів і держав сучасної Європи, склалася та культурнополітична і духовна спільність, яку називають «Захід». Проте на Сході в середні віки також відбувалося зміни, хоча і не такі кардинальні, як на Заході. Одна з них – виникнення арабо-мусульманської цивілізації.


3. Назвіть хронологічні межі доби Середньовіччя. Визначте періодизацію історії середніх віків.

Параграф 2 гдз 7 клас всесвітня історія Щупак Бурлака 2020



4. Як учені дізнаються про життя людей у часи Середньовіччя? Назвіть основні джерела історії середніх віків.

Для вивчення історії середньовіччя використовують речові джерела. До них належать залишки матеріальної культури минулого, зокрема різноманітні будівлі, знаряддя праці, меблі, зброя, одяг тощо. Велике значення мають писемні джерела – документи, історичні твори-хроніки або інші писемні свідоцтва. Вони доповнюють те, про що можна дізнатися за речовими джерелами, і допомагають створити повнішу картину життя середньовічної людини, думки і погляди людей тієї доби. Не менше значення мають етнографічні джерела. Етнографічними історичними джерелами для вивчення середньовіччя є збережені до наших днів давні звичаї, вигляд житла, різноманітні технології та фольклор. Лише поєднання інформації з усіх цих джерел дозволяє створити повну картину життя середньовічної людини та її світу.


5. Розкажіть про основні досягнення в розвитку господарства у середні віки.

Сформувалися нові – феодальні відносини. Основною особливістю феодалізму є васалітет – угода між васалом і сеньйором-землевласником, за якою васал отримував від сеньйора землю, присягався йому у вірності та військовому служінні, а сеньйор мав захищати свого васала.
У середні віки розширилася площа оброблюваної землі. Досконалішими стали знаряддя праці хліборобів: широко використовували плуг і борони, водяні та вітряні млини. Поліпшився обробіток ґрунту.


6. Які важливі зміни відбулися в розвитку культури за доби Середньовіччя?

Культура початку Середньовіччя вирізняється своїм релігійним наповненням. Релігія глибоко проникла в побут та звичаї народів і стала основою розвитку їхньої духовної культури. Видатних успіхів досягло мистецтво. У середні віки з'явилася перша друкована книга. Про новини люди почали дізнаватися з газет. Було відкрито університети, у яких розвивалися освіта й наука. Вчені винайшли термометр і барометр, телескоп і мікроскоп.