Параграф 25 гдз 7 клас всесвітня історія Щупак Бурлака 2020

 

§ 25. Раннє Відродження і гуманізм


Запитання і завдання
Знаю і систематизую нову інформацію


1. Поясніть поняття «Відродження».

Відродження – культурно-філософський рух кінця Середньовіччя – початку Нового часу, що ґрунтувався на ідеалах гуманізму та орієнтувався на спадщину античності.


2. На які періоди поділяють добу Відродження в історії світової культури?

Параграф 25 гдз 7 клас всесвітня історія Щупак Бурлака 2020


3. Назвіть передумови Ренесансу.

Батьківщиною Ренесансу була Італія з її процвітаючими містами. Наявність багатої культурної спадщини Античності, відчуття близькості й спорідненості з нею були необхідними передумовами Ренесансу. Тож закономірно, що він з’явився і розквітнув саме на італійських землях. У цій країні працювало багато шкіл, тому чимало городян були письменними й освіченими. Саме в містах виникла інтелігенція – група людей, що мала високий рівень освіти й займалася розумовою працею. Заможні городяни, активні й підприємливі, по-новому сприймали довколишній світ. На відміну від феодалів, вони прагнули розбагатіти не внаслідок грабежів і захоплення земель під час війн, а займаючись торгівлею, фінансовою справою і виробництвом товарів. Городяни дедалі частіше намагалися дістати більше радощів у земному, а не в потойбічному житті.


5. Чому гуманісти виявляли великий інтерес до античної культури?

Гуманісти виявляли великий інтерес до культури стародавніх Греції і Риму. Саме досягнення античних філософів, поетів, художників, архітекторів і скульпторів були взірцем для митців і вчених епохи Відродження, яка позначилася небувалим розквітом мистецтва.


6. Хто є засновником раннього італійського гуманізму? Чим уславилася творчість цього митця?

Засновником раннього італійського гуманізму вважають Данте Аліг’єрі (1265-1321 рр.). Він був останнім поетом Середньовіччя і водночас першим поетом Відродження. Вершина творчості Данте – поема «Божественна комедія» (1307-1321 рр.). Цей твір був задуманий автором як монументальний пам'ятник Беатріче. Поема написана у формі «видіння», у ній ідеться про мандри поета потойбічним світом. Тут автор розкриває тему кохання як велику силу, що дає життя усьому на Землі. На думку Данте, людина сама має відповідати за свої вчинки та благополуччя, яке визначається не багатством чи благородним походженням, а особистими людськими якостями.


7. Чому Петрарку вважають «батьком» гуманістичної культури в Європі?

«Батьком» гуманістичної культури в Європі був поет і вчений Франческо Петрарка, який жив у 1304-1374 рр. Він розшукував і збирав античні рукописи, вивчав латинську мову, античну філософію, спосіб мислення римських авторів. Петрарка став творцем нової системи культурних цінностей, центром якої була Людина. Світову славу Петрарка здобув як поет, співець високого кохання. У 23-річному віці в церкві Петрарка побачив дівчину Лауру, яка була ще дитиною, і закохався в неї. Відтоді понад 30 років поет оспівував кохану у своїх сонетах.

8. Які зміни в житті середньовічного суспільства сприяли появі ідей гуманізму?

Заможні городяни, активні й підприємливі, по-новому сприймали довколишній світ. На відміну від феодалів, вони прагнули розбагатіти не внаслідок грабежів і захоплення земель під час війн, а займаючись торгівлею, фінансовою справою і виробництвом товарів.
Мандрівні торговці долучалися до нових знань, досвіду та впроваджували їх на своїй батьківщині. Городяни дедалі частіше намагалися дістати більше радощів у земному, а не в потойбічному житті. За замовленням багатих городян архітектори будували великі й вишукані будинки, а живописці й скульптори прикрашали їх картинами і статуями.


9. Виконайте тренувальну онлайн-вправу:
«Раннє Відродження і гуманізм»

25 2