Параграф 17 гдз 8 клас історія України Хлібовська Наумчук 2021


§ 17. Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний


1. Влітку 1618 року Петро Конашевич-Сагайдачний із двадцятитисячним військом вирушив у похід на Москву. Результатом походу стало укладення мирного договору поблизу селеща Деуліно. Битва під Хотином тривала упродовж вересня 1621 року.


2. Я погоджуюсь з твердженням: «Петро Конашевич-Сагайдачний сприяв відновленню православної церковної ієрархії в українських землях». Зокрема, йому належить твір «Пояснення про унію», що містить рішучу критику Берестейської церковної унії. Гетьман разом із Військом Запорозьким вступив до Київського братства й багато зробив для відновлення ієрархії православної церкви в Речі Посполитій. За сприяння Сагайдачного в Києві діяв культурно-просвітницький осередок, до якого належали І. Борецький, Є. Плетенецький, К. Сакович, М. Смотрицький та ін. Гетьман опікувався церквами, монастирями, школами, а перед смертю великі суми грошей заповів Львівському та Київському братствам і на інші благодійницькі цілі.


3. *Гетьман впорядкував козацьке військо. Завдяки його зусиллям чи не вперше була створена боєздатна козацька армія. *Петро Конашевич-Сагайдачний став найвпливовішою людиною українського прикордоння і в 1618 році з Військом Запорозьким увійшов до Ліги держав для боротьби з Османською імперією. *Під час Хотинської битви 1621 року врятував польське військо від неминучої поразки, проте сам був смертельно поранений. *Гетьман заповів свої статки на підтримку української освіти, православної церкви, Київського та Львівського братств.