сторінка 104 гдз 8 клас українська література Слоньовська 2021


Відповідь:


Діалог із текстом
1. Що ви можете сказати про особливості творчої манери Ігоря Павлюка?
У віршах Ігоря Павлюка відстежується глибока метафоричність поезій, натяки й підтекстові асоціації., які треба вміти зрозуміти, інколи це важко.

2. Як ви розумієте поняття «асоціація», «асоціативні ланцюжки»?
Асоціа́ція – поняття, що виникає при згадуванні іншого. Білка-горіх
Асоціативний ланцюжок – це метафоричні зв’язки в нашій пам’яті, коли вслід за одним поняттям у думках людини автоматично виникає інше поняття й так далі нескінченно. Горіхі-білка-ліс-дупло.


Діалог із текстом
1. Як ставиться автор до маленької дівчинки, дійової особи вірша?
Автор ставиться до ліричної героїні у перших рядках з почуттям жалю, бо плаче, сумує, боса, але закінчуючи читати вірш, бачимо, що автор поважає маленьку дівчинку, бо вона розуміє світ дорослих набагато більше, ніж нам, дорослим, це здається. Ми думаємо, що діти – малі, нічого не тямлять, але вони глибше можуть роздивитися і зрозуміти проблему, а інколи підказати й вихід з неї.

2. З якою метою поет уживає епітети «дівчинка боса», «бабусин поріг», «розчарована осінь»? Який із перелічених художніх засобів має особливе навантаження?
Як на мене «бабусин поріг». Дівчинка боса, може, забула взутися, розчарована осінь – холоди настали швидко, не розгуляєшся, а от бабусин поріг – не батьківський, бо немає поруч матусі й тата, можливо, у місті працюють, можливо, дівчина залишилася сиротою, тому й сумує, плаче.

3. Доведіть, що у вірші є філософська нотка. Як саме вона найрельєфніше проступає?
Вірш змушує читача порозміркувати над багатьма питаннями:
1. Плаче дівчинка – чому ?
2. боса – чому ?
3. Розчарована осінь – чому?
4. На душі прохолода.
5. – А кого тобі шкода? Каже дівчинка: – Всіх… – кого саме та чому?


Мистецькі діалоги
• Уважно розгляньте репродукцію картини англійського художника Чарльза Бертона Барбера «Персональний адвокат» («Собачий захист») і подумайте, чи живописне полотно за змістом суголосне віршу Ігоря Павлюка «Дівчинка».
Десь далеко є суголосніть: дівчинка стоїть у розі сумна, але на картині «Персональний адвокат» більш змальовано покарання дівчинки-постояти і помислити над своєю поведінкою, ніж – дівчинці жалко всіх. Не схожа дівчинка з картини з дівчинкою з вірша на 100%. Лялька кинута, на обличчі обурення, бажання, щоб пожаліли, і лише пес, намагається облегшити страждання капризної мадам.