сторінка 109 гдз 8 клас українська література Слоньовська 2021


Відповідь:


Діалог із текстом
1. Замість того, щоб сказати: «Коли вам насниться лев», – авторка пише: «Коли до вас темної ночі / прийде Лев...». Як ви думаєте, чому? Що це дає читачам?
Прийде Лев, Кирпа свого героя робить живою істотою, яка вміє говорити, спостерігати, розмірковувати.

2. Текст твору наголошує, що лев матиме змогу спілкуватися з людиною, якій наснився. Що саме лева дуже хвилює? Обґрунтуйте свої висновки.
Коли б тільки вижив той Лев, що прийде до вас темної ночі. Примусове знаходження лева у зоопарку, а мріє лев про волю. Лева у зоопарку просто пригнічують, його почуття гідності принижене.

3. Чому настільки важливо, щоб лев навіть не знав, що на світі існують місця страшної неволі для «братів наших менших» – зоопарки?
Бо у зоопарках тварини швидше помирають, ніж на волі. А потім цього не знатимуть його діти. А потім – його онуки. Потім правнуки. І колись буде ціла Лев’яча Держава, де жоден Лев не знатиме про зоопарк. Зараз вже леви у Червоній книзі.

4. Народжені вільними звірі мають почуття гідності, як це притаманно тільки людям. Прочитайте вголос ті рядки вірша, у яких ідеться про вільних тварин у кількох поколіннях. Чи можна подібну ситуацію зіставити з людьми? З якими й за яких умов?
І колись буде ціла Лев’яча Держава, де жоден Лев не знатиме про зоопарк. Так і з людьми, коли людина приймає умови, втрачає почуття гідності, вона потрапляє до зоопарку. Так і ціла країна.


5. У вірші йдеться про Лев’ячу Державу, й ми згадуємо золотого лева на гербі міста Львова. Чи можна вважати, що авторка насправді веде мову не про левів, а про українців? Чому ви так вважаєте?
Україна хоч і має статус незалежної держави, але він лише на папері, бо багато сильніших країн керують нею, а українців висміюють, знущаються, позбавляють мови, культури, традицій. Але лев може терпіти довго, але коли терпець закінчеться, то клітку зруйнує.

6. Доведіть, що в цьому вірші немає ліричного героя, а є оповідач, який подає нам важливу ситуацію і виражає авторську позицію.
Це змальовано у цих рядках. Оповідач розповідає: ви не кажіть йому нічого про зоопарк. Нехай він не знає, що на світі є зоопарки.

7. Як ви гадаєте, лев у щойно вами прочитаній поезії Галини Кирпи – ліричний герой чи ліричний персонаж? Свою думку належно аргументуйте.
Ліричний герой-особа, думки і почуття якої виражаються у творах
«Ліричний герой» – це образ, що виникає в уяві читача під враженням висловлених у творі почуттів, переживань, роздумів.
Так як у нас думки та почуття виражає автор, то Лев – це ліричний герой.

8. Доведіть або спростуйте, що цей вірш Галини Кирпи є верлібром.
Більше схожий на верлібр, бо кількість рядній різна, римування майже відсутнє, довжина рядків різна, наголос неоднаковий.