сторінка 195 гдз 8 клас українська література Слоньовська 2021


Відповідь:


Діалог із текстом
1. Як ви розумієте поняття тематично-проблемного, сюжетно-фабульного і мовного рівнів сприйняття художнього твору?
тематично-проблемне сприйняття– твір у якому читачеві треба знайти проблеми та шляхи подолання їх. За такою схемою: визначення проблем до проблемних запитань;
– від проблемних запитань до проблемної ситуації;
– від проблемної ситуації до проблемних завдань;
– від проблемних завдань до пошукової роботи, спрямованої на виявлення напрямів розв'язання визначених проблем.
Сюжетно – фабульне – це твір, у якому події розвиваються послідовно. Є центр-ядро подій, є канва твору.
Мовне сприйняття – це мовне вираження письменником подій для свого читача.


2. Що ви можете сказати про особливості композиції повісті Ніни Бічуї «Шпага Славка Беркути»? А про найважливіші елементи сюжету: зав’язку, кульмінацію, розв’язку?
Повість Ніни Бічуї «Шпага Славка Беркути» має оригінальну композицію. Екскурс у майбутнє на самому початку повісті створює таємничість, інтригує читача. Сюжетні лінії основних героїв, кожну з яких можна назвати частиною життєвої долі Юлька Ващука, Славка Беркути, Лілі Теслюк, Стефка Вуса, виписані цікаво, але не завжди всебічно. Сюжетні лінії другорядних персонажів – короткі й контурні (Настка, Стефкова бабуся, Надія Григорівна, Грицько Лопух), бо в них ідеться лише про один-два епізоди з життя персонажів, образи яких допомагають читачам увиразнити характери і вчинки головних героїв, змалювати їхнє оточення. Зав’язка: конфлікт між Славком та Юльком.
Кульмінація: шкільний суд над Славком Беркутою, вирок – підтримка класу +байдужіть Юлька.
Розв’язка: Беркуту визнали не винним, спробували вибачитися.
Усіх дійових осіб повісті об’єднує місце їхнього проживання. Львів постає повноправним художнім образом, який згуртовує великих і маленьких містян, зачаровує архітектурною красою та історичною пам’яттю.