Відкрити меню

ГДЗ до вправи 91 - Українська мова 8 клас (Заболотний 2025)

Вправа 91

Знайдіть речення, у яких неправильно вжито дієслівну форму на –но, –то. Відредагуйте усно ці речення.

1. Входити з тваринами заборонено. 2. Робітниками заасфальтовано дорогу. 3. Підлогу покрито ламінатом. 4. Поліцейськими перекрито рух транспорту. 5. Замовлення доставлено вчасно. 6. У місті встановлено нові дорожні знаки. 7. Рушник для подарунка вишито Оксаною.

Речення з помилками та їх виправлення:

Форми на -но, -то вживаються в безособових реченнях і не можуть мати при собі додатка, що позначає виконавця дії (у формі орудного відмінка).

  • Речення 2: Робітниками заасфальтовано дорогу.
    Помилка: вказано виконавця дії – «робітниками».
    Правильно: Робітники заасфальтували дорогу. (Або: Дорогу заасфальтовано.)
  • Речення 4: Поліцейськими перекрито рух транспорту.
    Помилка: вказано виконавця дії – «поліцейськими».
    Правильно: Поліцейські перекрили рух транспорту. (Або: Рух транспорту перекрито.)
  • Речення 7: Рушник для подарунка вишито Оксаною.
    Помилка: вказано виконавця дії – «Оксаною».
    Правильно: Оксана вишила рушник для подарунка. (Або: Рушник для подарунка вишито.)

Речення без помилок: 1, 3, 5, 6. У реченні 3 слово «ламінатом» відповідає на питання «чим?», а не «ким?», і позначає матеріал, а не виконавця дії.

Теоретична довідка: Вправа допомагає засвоїти правила вживання безособових дієслівних форм на -но, -то, які є важливою частиною української граматики та культури мовлення. Детальніше про це можна дізнатися у нашому теоретичному довіднику.

реклама