Параграф 11 гдз 8 клас всесвітня історія Ладиченко Лукач Подаляк 2021

 

§ 11. Англія в добу Тюдорів


1. Головним органом управління країною з практично необмеженими повноваженнями була підпорядкована королю Таємна рада. Реформація в країні здійснювалася «згори». Король очолив церкву в Англії. За часів Генрі VIII в Англії було закрито 376 монастирів, а їхні землі й майно перейшли у власність короля.

2. Криваве законодавство – комплекс законів спрямованих проти жебракування. Збирати милостиню дозволялося тільки немічним і старим; тих, хто міг працювати, били батогом і зобов'язували повертатися додому. Якщо затримували вдруге – знову били та відрізали половину вуха. Кого затримували втретє – страчували як злочинця.


3. 1534 р. парламент ухвалив «Акт про супрематію» (верховенство), який оголосив короля єдиним главою і захисником англійської церкви. Монастирі закрили, а монахів розігнали. Монастирські землі й майно, а також власність церкви перейшли до короля. Землі купували або брали в оренду нові дворяни та буржуазія для створення на них своїх господарств. Реформа церкви сприяла розвитку ринкових відносин в Англії.

4. Щоб не допустити релігійних війн, Єлизавета прагнула залучити на свій бік і католиків, і протестантів. Монархиня запевняла своїх підданих, що піклуватиметься про всіх, незалежно від їхнього віросповідання. Така позиція зробила Єлизавету дуже популярною, тому англійці називали свою королеву «улюбленицею народу».

5. У 1577 р. англійський пірат Френсіс Дрейк перетнув Атлантику, вийшов у тихоокеанські води та несподівано атакував іспанські порти. Там Дрейк захопив величезний запас золота з кораблів, завантажений для відправлення до Європи. За це королева власноруч посвятила безстрашного пірата в лицарі.

6. У 1588 р. флот Філіппа II під гучною назвою «Непереможна армада» вирушив до берегів Англії. Командувати англійським флотом королева доручила Ф. Дрейку. Англійські кораблі атакували «Непереможну армаду» в протоці Ла-Манш. Важкі іспанські кораблі було розбито легкими англійськими. Ця перемога започаткувала процес перетворення Англії на країну – «володарку морів», а для Іспанії засвідчила втрату нею морської переваги.

7. Співпраця між королевою та парламентом дала тріщину на зламі XVI-XVII ст., коли палата громад стала наполягати на своєму праві брати участь у формуванні економічної політики держави. Невдоволення парламенту спричиняла також релігійна політика королеви.


1. У зошитах складіть порівняльну таблицю «Релігійна політика Генріха IV (Франція) та Єлизавети І (Англія)».

Параграф 11 гдз 8 клас всесвітня історія Ладиченко Лукач Подаляк 2021