Параграф 20 гдз 8 клас всесвітня історія Ладиченко Лукач Подаляк 2021

 

§ 20. Міжнародні відносини у XVIII ст.


1. За підсумками війн у Європі першої чверті XVIII ст. остаточно склалася система держав. У межах цієї системи провідні ролі належали п’ятьом основним країнам – Франції, Англії, Австрії, Пруссії та Росії, які намагалися не допустити посилення однієї за рахунок іншої.

2. Внаслідок війни за іспанську спадщину в Іспанії і Франції тепер правила одна династія - Бурбони, власники велетенських володінь в Європі, Азії та Америці.

3. Імператор Священної Римської імперії та ерцгерцог Австрії Карл VI, який помер у 1740 р., не залишив сина - спадкоємця престолу. Трон перейшов доньці імператора, Марії Терезії. Проти передачі влади донці імператора Марії Терезії виступив курфюрст Баварії, якого підтримали Франція та Іспанія. У суперечку втрутилася також Пруссія. Марія Терезія несподівано виявила стійкість. За підсумками війни Марія Терезія домоглася визнання свого права на австрійський трон.


4. Семилітня війна не спричинила територіальні зміни в Європі. Поза її межами тривало запекле суперництво між Англією та Францією за колонії. Англійський флот виявився сильнішим і вирішив результат боротьби: Франція змушена була поступитися своїми володіннями в Америці, включно з Канадою, та в Індії.

5. В другій половині XVIII ст. ослаблена постійними шляхетськими чварами Польська держава стала об’єктом втручання могутніх сусідів – Австрії, Пруссії та Росії. У 1772 р. Пруссія, Росія та Австрія здійснили перший поділ Польщі. Галичина відійшла до Австрії, Східна Білорусія – до Росії, Західна Пруссія – до Пруссії. За другим поділом Польщі 1793 р. Правобережна Україна відійшла до Росії. Третій поділ Польщі відбувся в 1795 р. Росія отримала Західну Білорусію, Західну Волинь, Литву й Курляндію; Австрія – Краківське, Сандомирське та Люблінське воєводства, а Пруссія – інші землі разом із Варшавою. Унаслідок трьох поділів державну самостійність Польщі було ліквідовано. Більшу частину її земель отримала Росія.

6. Після поразки біля стін Відня в 1683 р. турки-османи більше не загрожували Європі. Колись могутня Османська імперія вступила в період занепаду та втрат. Слабкість тогочасних султанів, розбрат у панівній верхівці та негаразди в економіці визначили майбутнє колись непереможних османів. ХVІІІ ст. позначилося низкою війн Османської імперії з Росією. За їхніми результатами Росія здобула переконливі перемоги, захопивши Крим та значно розширивши свої території та вплив.

1. На стрічці часу позначте ключові події, пов’язані з подіями в історії міжнародних відносин XVIII ст.

Параграф 20 гдз 8 клас всесвітня історія Ладиченко Лукач Подаляк 2021

4. Використовуючи додаткові джерела, напишіть розповідь про життя та діяльність Тадеуша Костюшка, зокрема дайте відповідь на запитання: чому він є національним героєм Польщі?
Тадеуш Костюшко народився 4 лютого 1746 р. в родині знатного походження. Він здобув прекрасну військову та інженерну освіту. Військовий інженер Тадеуш Костюшко, перебуваючи у Франції, відбув у Північну Америку, де взяв участь у Війні за незалежність США проти Англії. Керуючи будівництвом чисельних оборонних укріплень, він отримав звання полковника, а потім і бригадного генерала армії США. Після повернення у Польщу Тадеуш Костюшко довго не міг поступити на військову службу. У 1792 р. розпочалася польсько-російська війна за суверенітет Польщі і її право жити за новою конституцією. Тадеуш Костюшко став заступником головнокомандувача князя Юзефа Понятовського і командиром однієї з піхотних дивізій. Після поразки у тій війні вибухнуло національне повстання в оборону незалежності країни. Тадеуш Костюшко був урочисто проголошений Найвищим начальником Національних Збройних Сил. В ході бойових дій командувач потрапив у російський полон. Поляки вважають його національним героєм, бо він до останнього не полишав надії на відродження незалежної Польської держави.