Параграф 16 гдз 8 клас всесвітня історія Сорочинська 2021

 

§ 16. Правління Петра І. Проголошення Російської імперії

Запитання та завдання

І.

 1. Романових.

 2. 1700-1721 рр.

 3. Противники – Швеція, Гетьманщина (після 1708 р.), Османська імперія, Річ Посполита. Союзники – Данія, Норвегія, Пруссія, Гетьманщина (до 1708 р.)

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

 4. 1721 р.

 5. До Московської держави відійшли Естляндія, Ліфляндія, Інгерманландія, частина Карелії, а також низка островів у Балтійському морі.

 6. Це дозволило б долучитися до світової торгівлі й багатіти з цього.


ІІ.

 1. Московська держава – 1700 р. цар не дозволив обрати нового патріарха, ужив заходів для вилучення частини церковних доходів та обмежив права духовенства.
Російська імперія – 1721 р. вийшов указ, за яким було створено духовну колегію, або Синод, на чолі зі світською особою. Підпорядкування церкви державі, перетворення її на частину державного апарату стало важливим чинником зміцнення самодержавної влади імператора.

 3. Гетьманування І. Мазепи, Полтавська битва, зруйнування Батурина та Запорозької Січі
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

 4. Петро І багато зробив для розвитку культури. Головна мета його діяльності – подолати відсталість країни в порівнянні з розвитком європейських країн. Реформи царя порушили побудований на давніх традиціях устрій суспільства. Відкривалися друкарні, де видавали книги світського характеру. Почали виходити газети. Запрацювали перші публічні бібліотеки. Дворянство, запозичуючи іноземні звичаї, усе більше віддалялося від «низів», яких зміни так і не торкнулися.

 6. Хронологічна таблиця подій історії Московії XVI – поч. XVIII ст.

Параграф 16 гдз 8 клас всесвітня історія Сорочинська 2021