Параграф 18 гдз 8 клас всесвітня історія Сорочинська 2021

 

§ 18. Промисловий переворот та Просвітництво

Запитання та завдання

І.

 1. 70-80-ті рр. XVIII ст. в Європі (Англія).

 2. Мануфактура – використання ручної праці, фабрика – використання машин.

 3. Текстильна промисловість.


 4. Енциклопедисти – група авторів-укладачів універсального довідника, створеного у Франції в 1751-1780 рр. з ініціативи Д. Дідро й Ж. д’Аламбера. Ця масштабна праця справила величезний вплив на тогочасне суспільство, підготувавши майбутні революційні зміни.

 5. Риси класицизму – правдоподібність, дотримання суворих правил, наслідування античного мистецтва, розум – як визначальна сила вчинків героїв, акцент на виховній функції мистецтва.

 6. Античність.


ІІ.

 1. Зростала продуктивність праці. Будівництво парових машин і верстатів сприяло виникненню машинобудівної галузі. Протягом XVIII ст. було вирішено проблему масового виробництва чавуну, а згодом і сталі з використанням кам’яного вугілля, а не деревного. Винайдення парової машини згодом спричинило справжню революцію в транспорті. Промислова революція сприяла становленню нової економіки й структури суспільства. Продукція, що виготовлялася на фабриках і заводах, завдяки використанню машин була дешевшою. Унаслідок промислової революції з’явилися нові соціальні верстви – підприємці і наймані працівники.

 2. Будівництво парових машин і верстатів сприяло виникненню машинобудівної галузі. Машинобудування спричинило збільшення потреби в металі, що, у свою чергу, дало поштовх розвитку металургії. Винайдення парової машини згодом спричинило справжню революцію в транспорті.

 4. Змістом освіченого абсолютизму було знищення або перетворення згори найбільш застарілих феодальних порядків. Монархи, які здійснювали цю політику, представляли своє правління як союз королів і філософів.

 6. Масонство – релігійно-етичний рух, учасники якого закликали до морального вдосконалення людей і їхнього об’єднання (незважаючи на релігійну та національну належність) на принципах братерства, рівності, взаємодопомоги й вірності. Вони ставили загальнолюдські інтереси й цінності вище за інтереси окремої нації. Масонство стало модною, навіть впливовою течією. До лож вступали особи, які прагнули змінити навколишній світ. Вони проповідували свободу і братерство всіх людей, поширювали ідеї Просвітництва, займалися благодійництвом. Впродовж усієї історії існування масонство неодноразово забороняли, членів організації переслідували в десятках країн. Все через великий соціальний та політичний вплив, який мали масони.