Параграф 19 гдз 8 клас всесвітня історія Сорочинська 2021
§ 19. Правителі доби освіченого абсолютизму: Марія-Терезія, Йосиф ІІ, Фрідріх ІІ, Єлизавета І, Катерина ІІ
Запитання та завдання
І.
✔ 1. Священна Римська імперія складалася з близько 300 самостійних князівств, 51 вільного міста і майже 1,5 тис. самостійних рицарських володінь. Найбільшими державами, які входили до складу імперії, були Австрія, Бранденбург-Пруссія, Саксонія та Баварія.
✔ 2. Для покращення економічної ситуації.
✔ 3. На Лівобережну Україну та Слобожанщину поширилося кріпосне право. Було ліквідовано гетьманство на Лівобережній Україні та козацький устрій на Слобідській Україні. 3 серпня 1775 р. царським маніфестом було оголошено про ліквідацію Запорозької Січі.
✔ 4. Зміни були спрямовані на об’єднання її володінь та підпорядкування їх центральній владі. ✔ 5. За роки правління Єлизавети Петрівни було: відновлено систему правління, скорочено при дворі кількість іноземців-службовців, скасовані митні кордони, зміцнення позицій дворянства. ✔ 6. Марія-Терезія та Йосиф II (Австрія), Єлизавета Петрівна (Росія), курфюрст Фрідріх Вільгельма, Фрідріх Вільгельм I, Фрідріх II (Пруссія).
ІІ. ✔ 1. Бо вони хотіли підвищити рівень освіти серед народів своєї держави, що в свою чергу забезпечило б країні кваліфікованих спеціалістів, які були їй необхідні. ✔ 2. Для того, щоб зменшити вплив церкви на суспільство.
✔ 3. Фрідріх ІІ проводив реформи для того, щоб укріпити прусську армію, промисловість та освіту країни. ✔ 5. Найбільш яскраво риси освіченого абсолютизму проявилися в правлінні Марії-Терезії та Йосифа II (Австрія), Фрідріха II (Пруссія) та Катерини II (Росія). Всі правителі розуміли, що чинний устрій держави, влада, система відносин у суспільстві мали бути переглянуті та в разі потреби змінені згідно з новими умовами. Освічений абсолютизм знаходив прояв у проведенні адміністративних реформ, обмеженні впливу церкви, запровадженні системи державної освіти, упорядкуванні системи податків, змінах становища деяких верств суспільства тощо.