Параграф 20 гдз 8 клас всесвітня історія Сорочинська 2021

 

§ 20. Міжнародні відносини у XVIII ст.

Запитання та завдання

I.

 1. 1756-1763 рр.

 2. Прагнення країн завоювати території Османської імперії. Брали участь – Російська імперія, Австрійська монархія, Велика Британія та Франція.

 3. Шляхта не мала реальної політичної влади, а відсутність реформ призводила до того, що країна почала відставати у розвитку від своїх сусідів. Фактична влада у країні належала магнатським родам, які перш за все турбувалися про власну вигоду.


 4. Втрата Францією панівного становища у Європі – Війна за іспанську спадщину; втрата Австрією Сілезії – Війна за австрійську спадщину; втрата Швецією панування у Балтійському регіоні – Північна війна.

 5. 1791 р.

 6. У цей час померла імператриця Єлизавета, і російський престол посів Петро III – фанатичний прихильник Фрідріха II та прусських порядків.


ІІ.

 2. В другій половині 18 ст. вже відчувалися кризові явища в Османській імперії. Цим вирішила скористатися Російська імперія. В 1710-1713, 1735-1739, 1768-1774, 1787-1791 рр. відбувалися російсько-турецькі війни. Перемоги російського війська вирішили долю війни. У 1791 р. в Яссах було укладено мирний договір. Росія отримала землі між Південним Бугом і Дністром. Османська імперія відмовилася від своїх претензій на Кримський півострів і визнала його володінням Росії. Усе Чорноморське узбережжя від гирла Дністра до Кримського півострова опинилося в межах Російської імперії.

 3. У перші роки свого правління Понятовський почав формувати польську дипломатичну службу, спробував обмежити владу гетьманів і скарбників, запровадив лицарську відзнаку за вірну службу королю, що забезпечило йому певну підтримку серед дрібної шляхти. Успішні реформи Понятовського викликали незадоволення Катерини II, яка вбачала в них небезпеку втрати впливу на Польщу.

 4. Приводом до Другого поділу Речі Посполитої стало прийняття сеймом Конституції.

 5. Відповіддю на другий поділ Речі Посполитої і укладення Гродненського сейму стало піднесення польського національно-визвольного руху і, зокрема, повстання під проводом Тадеуша Косцюшка (1746-1817). Росія, Прусія та Австрія вирішили збройним шляхом придушити повстання і змусити поляків визнати розділи Польщі. Поразка повстання обумовила третій розділ Польщі в 1795 і повну ліквідацію польської державності.

 6. У результаті Північної війни (1700-1721 рр.) Швеції довелося поступитися своїм пануванням у басейні Балтійського моря. Припинила існування Річ Посполита. Австрія в 1775 р. приєднала до своїх володінь Буковину. Росія захопила Кримський півострів.