Параграф 23 гдз 8 клас всесвітня історія Сорочинська 2021

 

§ 23. Китай та Японія

Запитання та завдання

І.

 1. Після вигнання монголів в степи.

 2. Самураї.

 3. Португальці, іспанці, голландці, англійці.


 4. Цін.

 5. Імператор.

 6. Цін.


ІІ.

 1. У часи імперії Мін розвивалися виробництво шовку, паперу, ювелірна справа, виплавка металу, видобуток солі тощо. Для виробництва паперу використовувався водяний двигун. Здавна Китай славився своєю порцеляною. Майстерні з виготовлення порцелянових виробів були державними; величезні прибутки від виробництва надходили до імператорської скарбниці.

 2. Відбулося поширення грамотності та друкарства. Це сприяло розвитку японської літератури, видатним представником якої став поет Мацуо Басьо, автор відомих тривіршів – хоку. У XVII ст. в Японії виник народний театр кабукі («пісні і танці»), у якому всі ролі виконують чоловіки. Певний час влада переслідувала театральну діяльність, самураям заборонялося відвідувати вистави. У цей період також з’явився японський ляльковий театр.

 3. У 40-х рр. XVI ст. португальці, підкупивши місцеву владу, створили торговельну факторію на північ від провінції Гуандун. Активна колонізаторська політика португальців в обхід усіх місцевих законів змусила китайську владу до рішучих дій. У 1549 р. португальських поселенців вигнали з Китаю. У другій половині XVI ст. до Китаю почали проникати іспанці, а наприкінці століття – голландці. Інтерес до Китаю також проявила Англія. Династія Мін на той час остаточно занепала та не могла зупинити колонізаторів. Силою зброї англійські представники змусили китайських чиновників дати дозвіл на право вести торгівлю через порт Гуанчжоу (Кантон).

 5. З метою «закриття» Японії і знищення всіх європейських новацій.

 6. Китай в 16 ст. став учасником міжнародної торгівлі. Китайці продавали європейцям величезні кількості порцеляни та шовку. В обмін на це китайці отримували золото та срібло. Срібла у Китаї стало настільки багато, що селяни навіть сплачували ним податки. Велика кількість срібла у країні сприяла процвітанню внутрішньої торгівлі та виробництва. Спільним було наявність великої кількості дорогоцінних металів.