Параграф 6 гдз 8 клас всесвітня історія Сорочинська 2021

 

§ 6. Реформація та релігійні війни

Запитання та завдання

І.

1. 31 жовтня 1517 р. німецький богослов Мартін Лютер у місті Віттенберг оприлюднив «95 тез» проти зловживань продажем індульгенцій. Ця подія стала початком Реформації.

2. Мартін Лютер – німецький богослов. Засновник лютеранства.

3. Жан Кальвін вважав, що доля кожної людини заздалегідь визначена Богом, і тільки Бог вирішує, потрапить людина до пекла чи до раю. У своєму земному житті людина має працювати, не прагнути комфорту й насолод, бути сумлінною та накопичувати багатства.


4. Протестанти́зм – один із найпоширеніших напрямів у християнстві, що відокремився від католицизму в період Реформації у 16 столітті. Його початковими формами були лютеранство, кальвінізм та англіканство.

5. Французьких протестантів-кальвіністів.

6. Швеція, Норвегія, Фінляндія, Данія, землі Балтії, північно-східні землі Німеччини.


ІІ.

1. У тезах Лютера в загальних рисах визначилися основи нового вчення. Чільне місце в ньому належало трьом положенням:
1. Людина спасається лише своєю вірою.
2. Спасіння отримується лише Божою милістю і не залежить від будь-яких “заслуг” людини, бо не люди, а лише Бог знає справжню вартість “добрих справ”.
3. Єдиним авторитетом у справах віри є Святе Письмо, Слово Боже.

2. Швейцарія, Нідерланди, Шотландія, Англія, Франція.

3. Римо-католицька церква вимагала від віруючих лише в церкві з уст священика слухати читання Біблії і лише латинською мовою. Більшість селян не розуміли про що йде мова в проповідях священників, бо не володіли латиною. М. Лютер здійснив переклад Біблії німецькою мовою і зробив її настільною книгою кожної німецької сім'ї. В протестантизмі богослужіння проводиться національною мовою і складається в основному з проповіді, колективної молитви і псалмоспівів. Основою віровчення є Біблія, особливо Новий Завіт. Допускається довільне тлумачення віруючими Біблії. Наголос робиться на особистій глибокій вірі як засобу спасіння душі.

4. «Париж вартий меси». Автор цього вислову – король Наварри Генріх Бурбонський. Бувши протестантом, він одружився з католичкою Маргаритою де Валуа, наступницею французького трону. 1593 року він зрікся своєї віри і перейшов у католицтво, щоб стати королем Франції Генріхом IV. Вислів характеризує людей, які задля вигоди раптово змінюють свої погляди.