гдз 10 клас українська мова Авраменко 2018 параграф 59-60 вправа 7-2

 
У класі була проведена полеміка «Чи потрібна в школі форма?» Більшість була проти застосування форми. На підтвердження думки наводилися різноманітні аргументи.
Сильні моменти - учні були активними, бо це питання, справді, їх турбує.
Слабкі - не завжди аргументовано висловлювали свою позицію, забуваючи, що особиста оцінка не є об'єктивною.
Доказів було наведено багато. Причому один і той же аргумент розглядався з різних боків, підтверджуючи чи спростовуючи думки опонентів. Аргумент про економію видався сумнівним, бо ціна сильно коливається, це залежить від виробника та якості. Щоб виглядати охайно та відповідно до пори року, одного комплекту шкільної форми буде замало.
Думка про вплив одягу на якості навчання теж виявилася неоднозначною. Одні підтримували позицію, що форма згуртовує дітей, дає відчуття навчання в команді, дисциплінує. Інші ж - однаковий колір, фасон не всім пасує, робить усіх «сірими», вбиває індивідуальність та креатив.
Була висунута теорія, що форма сприяє згладжуванню різниці між багатими та бідними шарами населення. У всіх є рівні стартові можливості. Проте більшість учнів підтримала думку, що статки родини демонструються не тільки через одяг, а й через прикраси, ґаджети, сумки.
Була навіть висловлена позиція, що заборона носити улюблений одяг веде до того, що школяр не відчуває школу «своєю» територією. Але опоненти швидко висунули теорію виховання культури одягу та прищеплення навичок ділового стилю.
Підлягала сумніву й думка про вплив форми на самовираження дитини. Одні виступаючі стверджували, що самовиражатися вони можуть не лише через одяг, а й у багатьох сферах: спорт, танці, творчість. Інші ж вважали, що форма - це повернення у минуле, перетворення особистостей на однаково сірий натовп.
У кінці суперечки більшість учнів підтримала думку про те. Що питання про необхідність шкільної форми треба вирішувати із батьками, підбираючи зручні варіанти.
гдз 10 клас українська мова Авраменко 2018 параграф 59-60 вправа 7-2