Параграф 17 гдз 11 клас історія України Власов Кульчицький 2019

 
Параграф 17
 
 1. Установіть хронологічну послідовність подій:
 
Обрання М. Горбачова генеральним секретарем ЦК КПРС Перша у світі найкова конференція, присвячена ключовим проблемам Голодомору Початок виведення радянських військ з Афганістану підписання протоколу про повне припинення дії Організації Варшавського договору.  
 
 
 2. Складіть речення про події та явища доби «перебудови», використавши поняття і терміни:
 
Перебудова - політичний курс реформаторської частини радянського керівництва, який реалізувався з 1985-1991 рр.
Одним з елементів "перебудови" стала гласність. Основним об'єктом гласності стали білі плями в історії КПРС. "Нове мислення" - політичний курс на припинення "холодної війни". Стратегічна оборонна ініціатива (СОІ) - це програма США, яка протидіяла застосуванню міжконтинентальних ракет.
 
 
 3. Підтвердіть фактами або спростуйте слушність тверджень.
 
1) З осені 1986 р. московські суспільно-політичні журнали друкували документи, мемуари та художні твори, які викривали сталінські злочини. У 1983 р. в Университеті Квебеку була проведена перша у світі наукова конференція, присвячена проблемам Голодомору.
2) Україна у перші роки "перебудови" залишилася під цілковитим контролем консервативних сил, які очолював В. Щербицький.
28 вересня 1989 р. в Києві відбувся пленум ЦК КПУ, який проходив за участю М. Горбачова. На ньому В. Щербицького було звільнено від обов'язків першого секретаря і члена Потілбюро ЦК КПУ "у зв'язку з виходом на пенсію."
3) Витрати СРСР на оборону сягали 52% всіх доходів країни. Без припинення гонки озброєнь неможливо було вирішити питання покращення становища в країні.
У 1987 р. вийшла книга М. Горбачова "Перебудова і нове мислення для нашої країни і для всього світу". В ній обгрунтовувалися причини необхідності скасування витрат на озброєння.
На початку 1985 р. з ініціатики СРСР почалися переговори США. У 1985-1987 рр. між країнами було укладено угоду про знищення ядерних ракет середньої та малої дальності.

 
 4. Проілюструйте конкретними фактами тези про події та явища доби «перебудови»:
 
1) У 1983 р. в Університеті Квебеку була проведена перша у світі наукова конференція, присвячена ключовим проблемам Голодомору.
В СРСР говорити про голов було заборонено.
У 1986 р. в США вперше вийшли грунтовне дослідження про Голодомор.
У вересні 1990 р. ЦК Компартії України видало працю "Голод 1932-1933 р. на Україні: очима істориків, мовою документів".
2) На початку 1985 р. з ініціативи радянської сторони розпочалися переговори із США, під час яких СРСР виявив готовність іти на поступки у питанні гонки озброєнь.
Після 3-х зустрічей між Рейганом і Горбачовим у 1985-1987 рр. було укладено угоду про знищення ядерних ракет середньої та малої дальності. СРСР забов'язався за 3 роки демонтувати й знищити 1752 ракети, а США - 869 ракет.
3) 12 червня 1987 р. президент США Р. Рейган виголошуючи промову на честь ювілею Берліна, вітаючи прагнення радянського керівництва до змін, закликав М. Гобрачова знести берлінський мур.
9 листопада 1989 р. берлінський мур було зруйновано. Берлінський мур, який був символом епохи, відійшов у минуле.
 
 
 5. Відповідь (гдз) завдання 5 для параграфу 17 підручника історія України за 11 клас. 
Прокоментуйте події (або явища), про які йдеться у фрагменті джерела.
 
М. Горбачов проводив активну зовнішньополітичну діяліність. В січні 1986 р. в СРСР було висунуто програму ліквідації зброї масового знищення. Радянсько-американські переговори на найвищому рівні зумовили позитивні зрушення в галузі реального скорочення ядерних озброєнь.
Мені здається, що М. Горбачов зробив правильне рішення відмовившись від продовження гонки озброєнь. Адже ядерні ракети - це найбільша загроза людству.