Відкрити меню

ГДЗ до вправи 339 - Українська мова 5 клас Голуб Горошкіна

Вправа 339

Прочитайте епіграф. До чого закликає і в чому переконує автор? Що вам відомо про Ніка Вуйчича? Як захистити себе від жорстокості? Прочитайте «слова дня». Які з них називають негативні дії? Що відчуває людина, на яку ці дії спрямовано? Чи потрібно коритися тим, хто виявляє агресію?

Зберігайте позитивне налаштування і мотивацію навіть тоді, коли тягар здається непідйомним (Н. Вуйчич).

Слово дня: збиткуватися, знущатися, коритися, зазіхати, кепкувати, кривдити, неподобство, ремствувати.

Відповіді на запитання:

  • Авторський заклик: Нік Вуйчич закликає ніколи не втрачати віри у власні сили та зберігати позитивний настрій, навіть якщо обставини життя здаються надзвичайно складними. Він переконує нас, що внутрішня сила духу здатна подолати будь-які фізичні чи життєві обмеження.
  • Про Ніка Вуйчича: Це всесвітньо відомий мотиваційний оратор, який народився без рук та ніг. Попри це, він веде повноцінне життя, подорожує світом та надихає мільйони людей бути стійкими та щасливими.
  • Захист від жорстокості: Щоб захиститися, важливо розвивати впевненість у собі, мати коло підтримки серед друзів та рідних і не боятися звертатися за допомогою до вчителів чи батьків у складних ситуаціях.
  • Слова, що називають негативні дії: збиткуватися, знущатися, зазіхати, кепкувати, кривдити.
  • Відчуття людини: Людина, на яку спрямовані такі дії, відчуває біль, смуток, образу, страх та самотність.
  • Чи потрібно коритися агресії: Ні, агресії не можна коритися. Потрібно вчитися відстоювати свої кордони, не дозволяти іншим принижувати власну гідність та вчасно зупиняти бешкетників.

Теоретичний довідник: Складні речення з епіграфа допомагають авторові висловити глибоку філософську думку, встановлюючи зв'язок між настроєм людини та зовнішніми труднощами. Більше про те, як грамотно висловлювати свою позицію, читай у розділі Розвиток мовлення.

реклама

Коментування доступне тільки зареєстрованим

Будь ласка, увійдіть через Google, щоб залишити коментар.