ГДЗ до вправи 342 - Українська мова 5 клас Голуб Горошкіна
Автори: Н. Голуб, О. Горошкіна.
→ Переглянути зміст до цього ГДЗ ←
Вправа 342
I. Прочитайте речення. Чи погоджуєтеся ви з такими думками? Що вам відомо про булінг? Яке ваше ставлення до такої поведінки? Які поради ви вважаєте корисними? Що ви порадили б дітям, які зіткнулися із цькуванням? А що — тим, чия поведінка у поводженні з однолітками жорстока?
- Позбудься страху! Для цього треба всього лишень розробити план зменшення його, а потім і усунення.
- Булінг страшенно пригнічує і може неабияк підірвати твою впевненість у собі й самооцінку.
- Люди-агресори часто знущаються над іншими, тому що заздрять їм або самі не почуваються в безпеці.
- Ніколи не замовчуй проблему, говори про неї вголос і донеси це до якомога більшої кількості людей — батьків, учителів, друзів.
- Не варто дозволяти кривдникам «сідати тобі на голову». Зберігай упевненість. Ти заслуговуєш на повагу й доброту.
- Упевнено дивися кривдникові в очі. Те, як ти реагуєш на слова кривдника, навіть важливіше за те, що ти говориш (Д. Браун, Н. Кей).
II. Назвіть складні речення. З виділених речень утворіть складне.
I. Роздуми про булінг та поради:
- Я цілком погоджуюся з цими думками. Булінг (цькування) — це навмисні агресивні дії, які повторюються. Моє ставлення до цього різко негативне, адже кожна людина має право на повагу.
- Порада тим, кого цькують: найважливіше — не мовчати. Розкажи про все дорослим, яким довіряєш, і пам’ятай, що ти не винен / не винна у цій ситуації.
- Порада агресорам: жорстокість не робить тебе сильнішим. Спробуй зрозуміти причину своєї злості та знайди спосіб самоствердитися через творчість чи спорт, а не через біль інших.
II. Мовне завдання:
- Складні речення: 3 (частини поєднані сполучником тому що) та 6 (частини поєднані сполучниками як, за те, що).
- Складне речення з виділених: Зберігай упевненість, бо ти заслуговуєш на повагу й доброту. (Або: Зберігай упевненість, адже ти заслуговуєш на повагу й доброту).
Теоретичний довідник: Складне речення має у своєму складі дві або більше граматичних основ. Пам'ятай, що між частинами складного речення перед сполучниками бо, тому що, адже завжди ставиться кома. Більше прикладів шукай у розділі Складне речення.
Коментування доступне тільки зареєстрованим
Будь ласка, увійдіть через Google, щоб залишити коментар.